Niedobór magnezu w mózgu

Niedobór magnezu w mózgu

Zwiększenie spożycia magnezu może być ważną strategią poprawy zdolności poznawczych. Wynika to z wielu badań i spekulacji, że nieodpowiedni poziom magnezu może zaburzać funkcje poznawcze, prowadząc do szybszego pogorszenia pamięci u starzejących się ludzi.

To nie wszystko! Badania pokazują, że niedobór magnezu może przyczyniać się do wielu chorób w mózgu, takich jak depresja, lęk, choroba Alzheimera, bezsenność, migreny i choroba Parkinsona. Dr Carolyn Dean, ekspert w dziedzinie magnezu, przeprowadziła fascynujące badania oraz 600 referencji medycznych i naukowych w swojej najnowszej edycji Magnezu dla zdrowia z 2017 r., z których wiele odnosi się bezpośrednio do funkcji ośrodkowego układu nerwowego.

Poniższe fragmenty przytaczające rolę magnezu w funkcjonowaniu mózgu i poznaniu pochodzą z Magnezu dla zdrowia, edycja 2017:

Udar mózgu

Populacja USA z niedoborem magnezu jest bardziej narażona na udar z poważnymi powikłaniami po udarze. Może dojść do słabego powrotu do zdrowia po urazie głowy i eskalacji uszkodzeń neurologicznych. Brak magnezu może zwiększać uszkodzenie neurotoksyn z powodu dużej liczby chemikaliów w naszym powietrzu, żywności i wodzie.

Uraz mózgu

Wyższy poziom magnezu wiąże się z lepszym powrotem do zdrowia, a podanie magnezu zapewni lepszy efekt gojenia. Siarczan magnezu znacznie zmniejsza obrzęk mózgu po uszkodzeniu mózgu i jest stosowany w leczeniu pacjentów z ciężkim TBI bez działań niepożądanych. Jest to kluczowa informacja, którą powinieneś przekazać swojemu lekarzowi, jeśli Twoje dziecko doznało urazu głowy lub którykolwiek członek rodziny uczestniczył w wypadku drogowym. Dobrzy neurochirurdzy dają dożylnie magnez wszystkim swoim pacjentom chirurgicznym.

Diuretyki wysychają mózg

studium przypadku donosiło, że poziom magnezu w surowicy u starszej kobiety został wyczerpany z powodu działania moczopędnego na nadciśnienie. Została przyjęta do szpitala z poważną słabością i rozwinęła jawną psychozę z paranoicznymi złudzeniami. Po dużych dożylnych dawkach magnezu objawy ustąpiły w ciągu 24 godzin. Jednak jej objawy powróciły, dopóki przyjmowała lek moczopędny. Osoby, którym przepisano leki moczopędne, powinny skonsultować się z lekarzem na temat przyjmowania co najmniej 600 mg suplementu magnezu dziennie w podzielonych dawkach. W ten sposób można uniknąć wielu skutków ubocznych diuretyków.

Starzenie się

Francuski badacz magnezu dr Pierre Delbet, który praktykował na początku XX wieku, był przekonany, że tkanki starzejącego się organizmu mają trzy razy więcej wapnia niż magnezu. Wiedział, że wapń wytrąca się w tkankach z niedoborem magnezu. Zaobserwował toksyczność nadmiaru wapnia w jądrach, mózgu i innych tkankach i doznał prawie sto lat temu, że niedobór magnezu odgrywa rolę w starości.

Pamięć

Magnez powinien zostać podniesiony do pozycji wzmacniacza pamięci. Poszczególne receptory mózgu ważne dla uczenia się i pamięci zależą od magnezu w ich regulacji. Naukowcy opisują magnez jako absolutnie niezbędny składnik płynu mózgowo-rdzeniowego, aby utrzymać aktywność receptorów uczących się i pamięci. Terminem używanym do tej czynności, interaktywności i zmienności jest plastyczność.

Strach

Jeden z badaczy stwierdził, że „Zgodnie z naszą teorią zwiększenie stężenia magnezu i obniżenie poziomu hałasu w tle doprowadziło do największego wzrostu plastyczności, jaki kiedykolwiek odnotowano w literaturze naukowej”. To stwierdzenie oznacza po prostu, że magnez zmniejsza fizyczną reakcję na strach, co może być tylko dobrą rzeczą!

Leczenie telomerów

Telomer jest niezbędną częścią chromosomów, które wpływają na starzenie się naszych komórek. Telomery to czapki na końcach chromosomów, które chronią je przed rozplątywaniem lub przywiązaniem do innego chromosomu. Obecne badania nad starzeniem są ściśle powiązane z telomerami. Nic dziwnego, że magnez jest ściśle owinięty telomerami. Ale prawdziwym szokiem jest to, że niewielu badaczy koncentruje się na cudu magnezu w powstrzymywaniu telomerów przed rozpadem. Zamiast tego szukają leków lub formułują drogie suplementy, aby uratować telomery - ignorując rozwiązanie, które jest tuż przed ich oczami.

Choroba Alzheimera i Parkinsona

Istnieją dowody, że niedobór magnezu może wywołać lub pogorszyć chorobę Alzheimera i chorobę Parkinsona. Te warunki są neurologicznym odpowiednikiem chorób serca. W końcu zarówno serce, jak i mózg to pobudliwe tkanki, które wydzielają energię elektryczną i oba muszą mieć magnez. Dla zachowania plastyczności synaps niezbędny jest odpowiedni poziom magnezu. Magnez jest wymagany do setek funkcji enzymów w komórkach mózgu, które kontrolują pamięć i funkcje komórkowe.

Niski poziom magnezu nie może być zdiagnozowany jedynie przez testy laboratoryjne, ostrzega Dr Carolyn Dean. Najczęstszy test magnezu, test magnezu w surowicy, nie jest dokładnym odbiciem magnezu w twoich tkankach. Poleganie tylko na badaniach krwi, a nie na objawach, może prowadzić do błędnej diagnozy. Jeśli występują objawy niedoboru magnezu, zalecamy codzienne podawanie ReMag.

CAŁY magnez przekracza barierę krew-mózg, więc uzyskanie silnie wchłoniętego, skoncentrowanego, nie przesadzającego magnezu jest najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia poziomu nasycenia, a ReMag robi to lepiej niż jakakolwiek tabletka lub proszek na rynku

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości