Jeśli chcesz być zdrowy, trzeba odpocząć

Jeśli chcesz być zdrowy, trzeba odpocząć

Odpoczynek jest niezwykle ważny. Dr Dean opisuje, jak uniknąć syndromu wypalenia i zmęczenia, krótko przerywając robienie czegokolwiek, nawet jeśli twoje dni są naprawdę zajęte.

Już w 2011 roku pisałam o wielkiej burzy dużej ilości pracy, stresu i odpoczynku. Na moim blogu Lying Down Therapy mówiłam o presji związanej z dużą ilością pracy oraz o potrzebie odpoczynku i relaksu.

Niedawno miałam kilku klientów cierpiących na wyczerpanie nadnerczy, ale sama przyczyna jest w ich stanie ... dużo pracy i stresu utrudniają im podjęcie terapii... czyli ODPOCZYNKU.

Kiedy klient, który uczestniczy w programie zdrowotnym, który dla niego przygotowałam, wysłał e-mail z pytaniem, co jeszcze może zrobić lub podjąć, aby przezwyciężyć zmęczenie - powiedziałam mu, żeby ODPOCZĄŁ.

Stres zabija

Jestem wielkim fanem dr Malcolma Kendricka, który napisał The Great Cholesterol Con. W swojej książce zajmuje się alternatywną przyczyną chorób serca - stresem, a nie cholesterolem. Stwierdza:

Wszyscy wiedzieli, że stres zabija. Zawód medyczny, który ma awersję do uznania, że istnieje związek między umysłem a ciałem, próbował zmiażdżyć tę „wiedzę”, wykorzystując zachodnią metodologię naukową jako swoją broń „Nie możemy zmierzyć stresu, więc nie istnieje.”

„Ale to nieprawda”, pomyślałem po przeczytaniu jego książki ..........

Jednak stres można określić ilościowo, mierząc hormony wytwarzane przez oś HPA (podwzgórze, przysadka, nadnercza). Kendrick i kilku naukowców twierdzą, że stresująca nadmierna stymulacja osi HPA powoduje zamieszanie w biochemii, która powoduje zablokowanie tętnic i niewydolność serca. Kiedy patrzysz na kortyzol, jeden z produktów ubocznych stresu i jego działanie na ciało, gdy jest w dużych ilościach, wszystko staje się jasne.

Dużo pracy

Jeden z moich pracowników opowiedział mi interesującą historię, która moim zdaniem doskonale ilustruje problem dużej ilości pracy, przed którą stoją obecnie Amerykanie, zwłaszcza kobiety. Żona jego siostrzeńca jest architektem, urodziła się i studiowała w Azji. Po ślubie przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i kontynuowała pracę jako architekt. Krótko po rozpoczęciu nowej pracy odkryła, że jest w ciąży. Pewnego dnia mój asystent odwiedził siostrzeńca i jego żonę i znalazł młodą kobietę we łzach. Oszołomiona dama powiedziała: „Czy to amerykański sen? Wszystkie żony pracują w tym kraju. W mojej ojczyźnie jako architekt pracowałam około 8 godzin dziennie. Ale potem wróciłam do domu i miałam czas, aby zająć się resztą moich obowiązków. Ale tutaj pracujesz w biurze przez wiele godzin, a potem wracasz do domu i znów pracujesz nawet całą noc.” Purytańska etyka pracy od świtu do zmierzchu jest tak żywa, że potrzebuje kogoś spoza tej kultury, by zdać sobie sprawę, że Amerykanie pracują zbyt długo.

Następnie zastanawiamy się, dlaczego następne pokolenie pracowników „leczy” stres alkoholem, narkotykami, jedzeniem, zakupami i seksem. Ten niekończący się cykl stresu, po którym następuje samoleczenie, jest idealną receptą na zły stan zdrowia i krótki cykl życia. To naprawdę złe, ponieważ zdrowy rozsądek mówi ci, że istnieje proste rozwiązanie - ODPOCZYNEK.

Jak mogę się zrelaksować?

Podobnie jak wszystkie inne nawyki, chroniczne przepracowanie można zastąpić zdrowszym połączeniem czynności odpoczynku. Najłatwiejszym sposobem na przerwę w życiu jest zmiana kilku nawyków na raz. Jeśli firma, w której pracujesz, ma dwie 15-minutowe przerwy dziennie, wykorzystaj co najmniej 5 minut każdej przerwy, aby znaleźć spokojne miejsce na zewnątrz, zamknąć oczy, wyłączyć myśli i głęboko oddychać. Dobrą alternatywą jest znalezienie relaksującej muzyki w aplikacji muzycznej i słuchanie jej przez 5 minut. Inną opcją byłoby pójść do parku w pobliżu biura i słuchać śpiewu ptaków.

Następnie, po powrocie z pracy, nie rozpoczynaj natychmiast gotowania, czyszczenia, prania itp. Odpocznij co najmniej 20 minut. Noś luźne ubrania, połóż się w ciemnym pokoju i słuchaj ulubionej muzyki. Niech każda myśl o twoim dniu odejdzie i skup się tylko na oddychaniu i słuchaniu muzyki.

Dodając te trzy małe przerwy w ciągu dnia, zobaczysz, jak twoje ciało ożywa, czyniąc cię bardziej skoncentrowanym i produktywnym w pracy. Poświęcenie czasu na relaks stwarza długotrwałe zdrowie.

Aloha,
Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości