Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (trzecia część)

Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (trzecia część)

Dzisiaj podzielę się przemyśleniami na temat tego, dlaczego suplementacja magnezem jest ważna, jaka jest rola magnezu w synergii oraz kiedy i jak uzupełniać magnez.

Mit o wapniu

W dwóch ostatnich artykułach (część 1, część 2) mówiłam o związku między magnezem, wapniem, witaminą D i witaminą K. Dziś podzielę się przemyśleniami na temat tego, dlaczego uważam, że większość ludzi nadmiernie uzupełnia wapń, jaką rolę odgrywa wapń w synergii oraz kiedy i jak uzupełniać wapń, jeśli to konieczne.

Problem

Wśród wielu e-maili, które otrzymuję, jest duża liczba kobiet w wieku powyżej 50 lat, które martwią się o swoje zdrowie. Przeprowadzono test gęstości kości i powiedziano im, że:

  • mają osteopenię lub osteoporozę
  • otrzymują duże dawki wapnia
  • ich zdrowie kości nie poprawia się lub nadal spada
  • dodaje się inne problemy, takie jak drgania mięśni i skurcze

Nic dziwnego, że czują się nieszczęśliwe i zastanawiają się, co zrobili źle. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że nic złego nie zrobili. Postępowali zgodnie z radą lekarza, który nie rozważał synergii wapnia z magnezem, witaminą D i witaminą K. Dobrą wiadomością jest to, że piszę o tym od dziesięcioleci i że tę dezinformację można łatwo skorygować.

Prawdopodobnie nie potrzebujesz więcej wapnia

W przeciwieństwie do magnezu wapń w glebie nie jest zubożony. Wapń można znaleźć w następujących produktach spożywczych: produktach mlecznych, warzywach, nasionach, orzechach, rybach i skorupiakach. Ponadto wapń jest również wzbogacany w wiele produktów spożywczych (sok pomarańczowy, mleko migdałowe, mleko kokosowe itp.). Jeśli jesz co najmniej 600 mg wapnia dziennie, niezależnie od sytuacji lub stanu, suplementacja wapnia nie jest moim zdaniem odpowiednia.

A co z moim zdrowiem kości?

Jeśli spożywasz co najmniej 600 mg wapnia dziennie, ale masz objawy niedoboru magnezu, wówczas nasycenie organizmu magnezem poprawi zdrowie twoich kości.

Podczas mojego ostatniego seminarium na temat magnezu i osteoporozy powiedziałam:

Czy wiesz, że istnieje około siedemnaście składników odżywczych niezbędnych dla zdrowych kości, w tym magnez, najważniejszy minerał wraz z wapniem? Dr Susan Brown, dyrektor Osteoporosis Education Project w Syracuse, New York, ostrzega, że „zastosowanie suplementacji wapnia w obliczu niedoboru magnezu może prowadzić do odkładania się wapnia w tkankach miękkich, takich jak stawy, promowanie zapalenia stawów lub nerek, przyczyniając się do powstawania kamieni nerkowych.” Dr Brown zaleca przede wszystkim codzienną dawkę 450 mg magnezu w celu zapobiegania i leczenia osteoporozy.

Wapń w ramach synergii

Jak wspomniałem w moim wcześniejszym artykule, wapń jest antagonistyczny wobec magnezu i ten antagonizm napędza wiele funkcji organizmu. Na przykład wapń kurczy mięśnie, a magnez je uwalnia. Wapń pomaga w krzepnięciu krwi, a magnez pomaga zmniejszyć krzepliwość. Według kilku badań wapń może przyczyniać się do stanu zapalnego, magnez jest naturalnie przeciwzapalny. Ta synergia wspomaga bicie serca, przyczynia się do krążenia krwi i pozwala nam się poruszać.

Suplementacja wapnia

Oto odpowiedź, którą wysyłam osobom, które szukają suplementacji wapnia, niezależnie od okoliczności lub stanu:

Podstawą na początek jest ustalenie, ile wapnia jest w spożywanej żywności. W Internecie znajdziesz tabele przedstawiające ilości wapnia w specjalnych produktach spożywczych. Możesz także prowadzić dziennik, aby wiedzieć, ile wapń spożywasz średnio.

Gdy się o tym dowiesz, możesz zdecydować, czy suplementacja wapniem będzie dla Ciebie skuteczna.

Dr Dean sugeruje, że jeśli spożywasz 300 mg lub więcej (ale mniej niż 600 mg) pokarmów bogatych w wapń, możesz rozważyć użycie 1 łyżeczki suplementu wapnia ReCalcia. Jeśli jesz 300 mg lub mniej pokarmów bogatych w wapń, możesz rozważyć użycie 2 łyżeczek ReCalcia. Możesz również użyć programu wolnego startu z tym produktem, zaczynając od 1/4 łyżeczki dziennie i podnosząc do 1 lub 2 łyżeczek dziennie.

Jeśli spożywasz 600 mg lub więcej wapnia w jedzeniu, wcale nie musisz go uzupełniać. Dr Dean postępuje zgodnie z wytycznymi UE i WHO dotyczącymi suplementacji wapnia, które zalecają, aby 600 mg wapnia dziennie było wystarczające dla większości ludzi.

W ostatniej części tej serii porozmawiamy o witaminie D.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości