Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (czwarta część)

Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (czwarta część)

Dzisiaj podzielę się jednym z moich najbardziej kontrowersyjnych poglądów - być może uzupełniasz zbyt dużo lub zły typ witaminy D.

Co oznacza „zbyt dużo witaminy D”?

W pierwszych trzech częściach tej serii (Część 1, Część 2, Część 3) mówiłam o związku między magnezem, wapniem, witaminą D i witaminą K, czynnikiem magnezu i mitami o wapniu. Dzisiaj podzielę się jednym z moich najbardziej kontrowersyjnych poglądów - być może uzupełniasz zbyt dużo lub zły typ witaminy D.

Za dużo witaminy D?

Idziesz na coroczne badanie lekarskie, w tym badania krwi. Lekarz powie ci, że twoja witamina D jest zbyt niska. On / ona wydaje ci receptę na wysokie dawki witaminy D (50 000 IU lub więcej). Zaczynasz używać suplementów i odczuwasz drżenia oka i skurcze mięśni. Co jest nie tak z tym pomysłem? Dlaczego nie miałeś tych warunków przed zażyciem dużych dawek witaminy D?

Jako lekarka i lekarka ogólna z ponad 50-letnim doświadczeniem nie jestem zwolennikiem podawania dużych dawek syntetycznej witaminy D. Oto moje powody:

Moje pierwsze pytania dotyczące bezpieczeństwa wysokich dawek witaminy D pojawiły się, gdy usłyszałem o osobach przyjmujących duże dawki, u których wystąpiły objawy niedoboru magnezu, w tym drgawki.

Podczas pomiaru witaminy D mierzymy formę przechowywaną, a nie formę aktywną. Skąd więc wiemy, w jakim jesteśmy stanie?

Ciało nie jest w stanie przetwarzać niezwykle wysokich dawek niż 50 000 IU syntetycznej witaminy D dziennie.

Syntetyczna witamina D jest wytwarzana z lanolina z wełny owczej. Gdy ludzie się dowiedzą, nie chcą już przyjmować tej formy witaminy D.

Witamina D nie jest tak naprawdę witaminą, ale w rzeczywistości jest hormonem, który wymaga magnezu, aby przekształcić go w aktywną formę.

Ponieważ witamina D jest hormonem z pętlą sprzężenia zwrotnego wapnia, to kiedy poziom witaminy D jest niski, czy nie oznacza to, że organizm ma wystarczającą ilość wapnia i chce, aby witamina D przyciągała więcej wapnia do organizmu?

Jesteśmy krajem zwapnionym, więc efektem wysokiego wapnia może być obniżenie poziomu witaminy D. I bez zrozumienia złożonej chemii człowieka, większość ludzi uważa, że musimy uzupełniać coraz więcej.

Kiedy bierzesz tak dużo witaminy D, zapotrzebowanie na magnez jest dramatyczne. Akumulacja wapnia jest dramatyczna. I są prawdopodobnie inne konsekwencje, o których nawet nie wiemy.

W bardzo intensywnie randomizowanym, podwójnie zaślepionym badaniu kontrolowanym placebo stwierdzono, że: „suplementacja wapnia i witaminy D może powodować hiperkalciurię (nadmiar wapnia w moczu) i hiperkalcemię (stan, w którym stężenie wapnia we krwi jest nieprawidłowe) w leczeniu niektóre kobiety po menopauzie”.

W poprzednich badaniach zgłaszano występowanie kamieni nerkowych u kobiet przyjmujących suplementy wapnia i witaminy D w porównaniu z placebo.

Moje zalecenie dotyczące witaminy D

Moja rekomendacja dotycząca suplementacji witaminy D zawarta jest w moim artykule na temat opalania. Jak widać, możesz spędzić 30 minut w słońcu (wciąż potrzebujesz magnezu, aby zmienić tę witaminę D w użyteczną formę) lub zjeść 1000 do 2000 IU naturalnej witaminy D dziennie. W następnym artykule opowiem o produkcie, którego używam i podam punkt wyjścia do badań nad witaminą K.

Rozpocznij własne badania

Aby maksymalnie wykorzystać suplement witaminy D, pamiętaj o uzupełnieniu magnezu, aby uniknąć niedoboru magnezu lub go zwiększyć. Aby zacząć odkrywać znaczenie tej kombinacji, rozpocznij badania nad magnezem i witaminą D!

Aloha,
Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości