Jak stosować witaminę D według dr Dean

Jak stosować witaminę D według dr Dean

Witamina D w suplemencie diety może być mieczem obosiecznym. Witaminy i minerały muszą być w równowadze. Przeczytaj, jak to zrobić w tym artykule dr Dean.

Czy witamina D jest niebezpieczna?

Być może powiedziano Ci, żebyś zażył dużą dawkę witaminy D. Może to jednak zaburzyć równowagę witamin i minerałów w Twoim organizmie.

Jednym z najgroźniejszych zaburzeń jest wyczerpywanie się magnezu - który jest niezbędny w organizmie w ponad 1000 reakcjach chemicznych. Niedobór magnezu odpowiada za ponad 65 różnych problemów zdrowotnych. Nie warto ryzykować.

Wielu lekarzy zaleca bardzo wysokie dawki witaminy D, takie jak 50 000 IU. Nawet wysokie dawki, takie jak 5000-10 000 IU, wyczerpują magnez. W krótkim czasie takie dawkowanie może prowadzić do niedoboru magnezu i objawów, które powoduje, w tym: - osłabienie mięśni, skurcze, drżenie - bóle głowy - zmęczenie i brak energii - zaburzenia snu, niepokój, zaburzenia koordynacji - niskie ciśnienie krwi/ zaburzenia krążenia - bóle kości i stawów, zmniejszenie masy kostnej - kołatanie serca

Te problemy są objawami niedoboru witaminy D. Jednak mogą być spowodowane niedoborem magnezu spowodowanym wysoką dawką witaminy D bez wystarczającej ilości magnezu. Wtedy witamina D nie może prawidłowo funkcjonować.

Magnez reguluje witaminę D

Wydaje się, że enzymy aktywujące witaminę D wymagają magnezu. Co gorsza, niedobór magnezu może zatrzymać zdolność organizmu do wykorzystania witaminy D. Dlatego gorąco polecam suplementację magnezem podczas przyjmowania witaminy D.

Magnez jest tak ważny dla metabolizmu witaminy D! Poziom magnezu w organizmie w wytwarzaniu aktywnej witaminy D może być bardziej skuteczny niż wysoki poziom witaminy D. Nie jest potrzebne przyjmować więcej witaminy D, wystarczy więcej magnezu, aby aktywować witaminę D w organizmie!

Jest w tym znacznie więcej...

Osoby przyjmujące magnez i witaminę K2 z witaminą D mają zwykle wyższy poziom witaminy D niż osoby przyjmujące samą witaminę D.

Konkluzja: Jeśli zamierzasz przyjmować witaminę D, pamiętaj o przyjmowaniu 600-1200 mg magnezu dziennie.

UWAGA: Poziom witaminy D we krwi między 40 a 60 ng/ml chroni Twoje zdrowie. Warto więc brać jednocześnie witaminę D i magnez.

Pozdrawiam, Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości