Magnez i minerały działają jak elektrolity

Magnez i minerały działają jak elektrolity

Dr Carolyn Dean mówi: Studiowałam akupunkturę jako przedmiot fakultatywny. Przeczytałam też wszystkie książki o zdrowiu, które wpadły mi w ręce. Dzięki tej „alternatywnej” edukacji mogłam praktykować w mojej klinice akupunkturę, ziołolecznictwo, homeopatię, odżywianie oraz przepisywać suplementy witaminowo-mineralne.

Jeszcze przed szkołą medyczną czytałam wszystko, co mogłam o naturalnym zdrowiu. Po prawie 50 latach badań uważam, że suplementacja magnezem minerałami jest najcenniejszym narzędziem leczniczym, z którego można skorzystać. Uzupełnianie minerałów jest bardzo proste w praktyce, opłacalne i przyjazne dla naszego zdrowia.

Funkcja magnezu i minerałów

Minerały nie tylko dostarczają niezbędnych elementów budulcowych dla struktury i funkcji organizmu, ale są również potrzebne do przewodnictwa elektrycznego, które występuje między wszystkimi komórkami. Wiadomość elektryczna lub energetyczna, którą wysyłają minerały, składa się z bardzo małej ilości minerałów, ale jej wpływ jest ogromny. Układ nerwowy wykorzystuje energię elektryczną do przesyłania wiadomości (impulsów nerwowych) z jednej komórki do drugiej. Mięśnie są podobnie aktywowane, aby wytworzyć cały ruch – zarówno duży, jak i mały.

Według dr. Roderick MacKinnon z Rockefeller University sygnały elektryczne w ciele odgrywają wiele ról. Regulują częstotliwość rytmu serca, regulują hormony i przekazują informacje z jednej komórki do drugiej w układzie nerwowym i układzie mięśniowo-szkieletowym (układ mięśniowo-szkieletowy). Efektem końcowym jest ruch mięśni, aktywacja nerwów, wydzielanie gruczołów, wydalanie, regulacja temperatury, i nawet myślenie.

Główne elektrolity w organizmie człowieka to sód, chlorek, magnez, potas i wapń.

Pompy jonowe

Energia elektryczna w ciele jest bardzo realna. Można ją zmierzyć kilkoma instrumentami medycznymi, takimi jak EKG lub EEG. Pomiary te są możliwe dzięki komórkom, które posiadają tzw. „potencjał błonowy”, który jest różnicą napięcia elektrycznego między wnętrzem i zewnętrzem komórki. Wielkość tego potencjału waha się od 70 do 90 miliwoltów. Błona komórkowa to podwójna warstwa tłuszczu i białka. Tłuszcze izolują błonę, a białka tworzą kanały jonowe do transportu jonów do i z komórki. Pompy jonowe i kanały jonowe są umieszczone w błonie w jako zestaw baterii i rezystorów, które wytwarzają różnicę napięć między dwoma stronami membrany.

Jakie są objawy zaburzenia równowagi mineralnej?

 • Lęk
 • Zmiany ciśnienia krwi
 • Chroniczne zmęczenie
 • Zawroty głowy, zwłaszcza przy nagłym wstawaniu
 • Zmiany apetytu lub masy ciała
 • Dezorientacja i trudności z koncentracją
 • Bół głowy
 • Osłabienie, ból lub drżenie mięśni
 • Ekstremalne pragnienie
 • Bezsenność
 • Gorączka
 • Kołatanie serca lub nieregularne bicie serca
 • Problemy trawienne, takie jak biegunka lub zaparcia
 • Ból lub drętwienie stawów

Jeśli podejrzewasz, że masz niedobór magnezu lub minerałów, najlepsze jest podejście oparte na dwóch punktach. Pierwsze to nawodnienie – litr wody z pół łyżeczki soli na każde 30 kg wagi. Drugie to uzupełnianie minerałów i długoterminowy, zrównoważony plan remineralizacji.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości