Najczęściej zadawane pytania dotyczące magnezu

Najczęściej zadawane pytania dotyczące magnezu

Suplementacja magnezu może być korzystna dla każdej osoby. Magnez jest ogólnie uważany za bezpieczny i jest niezbędnym makroskładnikiem odżywczym dla wielu układów organizmu.

Jak można się dowiedzieć, czy potrzebuję suplementu magnezu?

Biorąc pod uwagę, że prawie 75% Amerykanów nie otrzymuje zalecanej dawki magnezu każdego dnia, należy wziąć pod uwagę fakt, że większość z nas może mieć go za mało. Przyczyny niedoboru magnezu są różne, ale wiele osób nie otrzymuje wystarczającej ilości tego niezbędnego minerału w swojej diecie.

Brak wystarczającej ilości magnezu przez długi czas może prowadzić do hipomagnezemii, która jest związana z kilkoma chorobami przewlekłymi, w tym cukrzycą, osteoporozą i celiakią.

Jedynym sposobem sprawdzenia, czy masz niedobór magnezu, jest badanie krwi. Jednak większość ludzi może określić, czy mają wystarczającą ilość magnezu, oceniając objawy.

Jeśli cierpisz na następujące choroby, możesz mieć niedobór magnezu:

 • Skurcze/skurcze, drgania mięśni
 • Depresja
 • Migreny
 • Bezsenność
 • Lęk
 • Osteoporoza
 • Słabe mięśnie
 • Zmęczenie
 • Astma
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Nieregularne tętno

Chociaż większość z tych objawów może nie być czymś więcej niż codzienną uciążliwością, nieregularny rytm serca lub arytmia mogą prowadzić do poważniejszych powikłań. Ten stan zwiększa ryzyko udaru mózgu lub niewydolności serca, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią.

Ale najpierw, czym dokładnie jest magnez? Ponieważ ten pierwiastek pomaga tworzyć każdą komórkę w twoim ciele, wiemy, że jest niezbędny dla twojego dobrego samopoczucia. Twoje ciało nieustannie pracuje nad utrzymaniem poziomu magnezu, co może łatwo doprowadzić do wyczerpania. W rzeczywistości magnez jest wykorzystywany w ponad trzystu reakcjach biochemicznych zachodzących w organizmie. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania nerwów, mięśni, regulacji rytmu serca i utrzymania mocnych kości.

Dr. Carolyn Dean odkryła wiele chorób i stanów, które mogą być spowodowane niedoborem magnezu, więc istnieje duża szansa, że ​​niedobór magnezu może również powodować inne problemy zdrowotne.

Wśród faktów dotyczących magnezu, którymi się dzielimy, dowiesz się, jak wykorzystać ten niezbędny pierwiastek do przywrócenia zdrowia organizmu. Omówimy, w jaki sposób magnez może pomóc w zasypianiu, skurczach mięśni, migrenach i nie tylko. Ostatecznie powinieneś lepiej zrozumieć, co może zdziałać magnez i czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Czy magnez pomaga zasnąć?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących magnezu, ponieważ niedobór magnezu wiąże się z wysokim poziomem stresu, trudnościami w relaksacji i większym lękiem, które są głównymi przyczynami problemów ze snem. W małym badaniu magnez zastosowano do snu u 43 starszych osób. Spośród tych, którzy przyjmowali suplement, większość zasypiała szybciej i spędzała więcej czasu na spaniu.

Inne badanie wykazało, że zespół niespokojnych nóg można leczyć za pomocą suplementów magnezu, co jest kolejnym powodem, dla którego niektórzy ludzie mają problemy ze snem. Odpowiednia ilość magnezu wydaje się wywoływać odprężenie i pomagać ludziom w korzystaniu z naturalnych rytmów snu, aby lepiej odpoczywać.

Czy magnez pomaga przy skurczach mięśni?

Harvard Health informuje, że skurcze mogą wystąpić, gdy mięśnie nie mogą się zrelaksować, co może być spowodowane niedoborem magnezu. Chociaż nie przeprowadzono zbyt wielu badań dotyczących wykorzystania magnezu przy skurczach mięśni, wiemy, że pierwiastek ten jest niezbędny do regulacji skurczów mięśni i ich rozluźnienia. Jeśli występuje brak równowagi w ciele, naturalnie trudniej będzie pracować mięśniom zgodnie z planem, co prowadzi do skurczów.

Niektóre osoby cierpią na skurcze nóg podczas snu, ale najbardziej narażone są kobiety w ciąży i osoby starsze. W obu sytuacjach możliwe jest, że przyjmowanie magnezu może złagodzić ból i dyskomfort związany ze skurczami mięśni.

Czy magnez jest dobry dla mózgu?

Magnez odgrywa fundamentalną rolę w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym i przewodnictwie nerwowym. Jest to również związane z ochroną przed nadmiernym pobudzeniem prowadzącym do śmierci komórek nerwowych. Najlepsi eksperci w dziedzinie zdrowia uważają, że niedobór magnezu może prowadzić do wielu zaburzeń neurologicznych.

Istnieją mocne dane sugerujące rolę magnezu w depresji i migrenach, a także w zapobieganiu udarom, łagodzeniu lęku i zmniejszaniu przewlekłego bólu. Jednak nadal trwają badania mające na celu sprawdzenie, czy przyjmowanie magnezu w celu poprawy funkcji mózgu jest skuteczne w leczeniu innych schorzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i epilepsja. Ponieważ wiemy, jak ważny jest magnez dla mózgu, sensowne jest, aby suplementy pomogły złagodzić wiele problemów neurologicznych.

Czy magnez pomaga na migreny?

Migrena to kolejny stan związany z niedoborem magnezu. Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie magnezu może radykalnie zmniejszyć ból migrenowy. Ponadto regularne przyjmowanie magnezu może pomóc powstrzymać ataki, zwłaszcza jeśli migreny są związane z miesiączką.

Przyjmowanie magnezu na migreny jest bezpieczniejszą metodą leczenia niż niektóre leki na receptę, które mogą powodować poważne skutki uboczne. Jeśli regularnie cierpisz na te bóle głowy, możliwe, że zmagasz się z niedoborem magnezu. Włączenie do diety pokarmów bogatych w magnez i stosowanie suplementu ReMag® może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Czy magnez może pomóc w bólu nerwów?

Badania pokazują, że magnez jest niezbędny do zapobiegania sensytyzacji ośrodkowej i nadwrażliwości na ból, ponieważ działa między receptorami NMDA bramkowanymi napięciem. Magnez jest regularnie badany u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem i wykazano jego skuteczność w wielu przypadkach. Ten pierwiastek może nie tylko łagodzić ból, ale wykazuje również korzyści w przypadku bólu neuropatycznego, neuralgii popółpaścowej, neuropatii obwodowej wywołanej chemioterapią i neuropatii cukrzycowej.

Dodatkowo magnez na nerwobóle jest korzystny przy bólach głowy i innych formach leczenia bólu. Gdy przeprowadzimy więcej badań, lepiej zrozumiemy, jak ten pierwiastek działa jako adiuwant przeciwbólowy.

Czy magnez pomaga w stresie?

Związek między magnezem a stresem jest zdumiewający. Niedobór magnezu wiąże się z wyższym poziomem stresu. Ponadto hipomagnezemia jest związana z fibromialgią, stresem audiogennym, stresem fizycznym, światłoczułymi bólami głowy i zespołem chronicznego zmęczenia.

Biorąc pod uwagę, że magnez odgrywa istotną rolę w układach neuroprzekaźników adrenergicznych, serotonergicznych i glutaminergicznych, sensowne byłoby, że jego niedobór może powodować dodatkowe problemy. Magnez jest również potrzebny do zrównoważenia wielu neurohormonów, które mogą powodować stres, gdy są niezrównoważone. Aby poprawić samopoczucie szlaków stresowych w organizmie i zrównoważyć poziom stresu, korzystne może być dodanie pokarmów bogatych w magnez lub suplementów diety.

Jakie są zalety suplementów magnezu?

Opisanie ich wszystkich tutaj byłoby nierealne, ponieważ magnez jest potrzebny do ponad 300 reakcji organizmu. Suplementy magnezu badano pod kątem wielu chorób i stanów, w których często przynoszą korzyści pacjentom. Na przykład jedno z badań pokazuje, że magnez przenosi cukier we krwi do mięśni i pomaga usuwać mleczan, zapobiegając skurczom mięśni i bolesności podczas ćwiczeń.

Inne badanie ujawnia, że ​​przyjmowanie magnezu na depresję może być korzystne, jeśli jest ona spowodowana niedoborem magnezu. Może również obniżać ciśnienie krwi, pomagać w przewlekłych stanach zapalnych, zapobiegać migrenom i poprawiać wrażliwość na insulinę. W miarę przeprowadzania większej liczby badań oczywiste jest, że korzyści płynące ze stosowania magnezu będą nadal wzrastać.

Jakie są skutki uboczne nadmiaru magnezu?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, jednym z najważniejszych pytań dotyczących magnezu jest to, co dzieje się, gdy przyjmuje się go w zbyt dużej ilości. Chociaż pierwiastek ten jest ogólnie dobrze tolerowany przez większość zdrowych osób dorosłych, istnieje kilka możliwych skutków ubocznych magnezu, często związanych z jego działaniem przeczyszczającym. Na szczęście roztwór magnezu ReMag został opracowany i wykazano, że ma działanie przeczyszczające tylko w rzadkich przypadkach.

Według dr Carolyn Dean istnieje kilka przeciwwskazań do suplementacji magnezem:

Niewydolność nerek. W niewydolności nerek niemożliwe jest wydalanie nadmiaru magnezu przez nerki.

Myasthenia gravis. Podanie dożylne może nasilać rozluźnienie mięśni i zapaść mięśni oddechowych.

Zbyt niskie tętno. Wolne tętno może stać się jeszcze wolniejsze, ponieważ magnez rozluźnia serce. Wolne tętno często wymaga sztucznego rozrusznika serca.

Niedrożność jelit. Główną drogą wydalania doustnego magnezu są jelita.

Chociaż większość z tych warunków jest mało prawdopodobna, zawsze dobrze jest porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów diety, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz inne leki.

Ile magnezu należy przyjmować, przestrzegając diety niskowęglowodanowej?

Chociaż jest to jedno z bardziej szczegółowych pytań dotyczących magnezu, nadal jest to ważne pytanie. Trudno jest uzyskać wystarczającą ilość magnezu na diecie ketogenicznej, ponieważ wiele pokarmów bogatych w magnez, takich jak owoce i fasola, zawiera dużo węglowodanów, a nawet warzywa są w tej diecie niewskazane. Z tego powodu wiele osób pyta: „Ile magnezu powinienem przyjmować na diecie ketonowej?” Zaleca się, aby większość ludzi spożywała od 200 do 400 mg magnezu dziennie podczas diety ketonowej.

Niski poziom magnezu na diecie ketonowej może powodować:

 • Przyspieszone bicie serca
 • Skurcze mięśni
 • Problemy ze snem
 • Niskie ciśnienie krwi
 • Ból głowy
 • Lęk
 • Mdłości

Jeśli stosujesz dietę ketonową, aby zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2, badania pokazują, że suplementacja magnezem może również pomóc w tym procesie. W tym badaniu przez dwadzieścia lat obserwowano 4000 osób. Osoby o najwyższym spożyciu magnezu były o 47% mniej narażone na rozwój cukrzycy.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości