Ulga w bólu głowy

Ulga w bólu głowy

Czy kiedykolwiek słyszałeś zdanie: "Przyprawiasz mnie o ból głowy!" A co, jeśli to prawda, a ktoś mógłby faktycznie spowodować ból głowy? O tym będzie dziś mówić pani Dr Carolyn Dean. Opisuje przyczyny i okoliczności, które mogą przyczyniać się do twoich skłonności do bólów głowy - oraz jak możesz je w naturalny sposób szybko i bezpiecznie rozwiązać!

Przyczyny bólów głowy w połączeniu z magnezem

Na przykład, czy wiesz, że dwadzieścia pięć milionów Amerykanów cierpi na nawracające bóle głowy i migreny? Statystycznie kobiety doświadczają migren częściej niż mężczyźni, zwłaszcza w wieku od dwudziestu do pięćdziesięciu lat. A czy wiesz, że w okresie świątecznym wiele chorób fizycznych nasila się z powodu stresorów i innych przyczyn (takich jak alkohol i późne chodzenie spać), które pogarszają niedobór składników odżywczych?

Istnieje kilka zdarzeń biochemicznych, w tym niski poziom magnezu, które zostały zidentyfikowane u pacjentów z bólami głowy i migrenami i mogą stanowić podstawę ataku migreny:

U kobiet, które nie osiągnęły jeszcze menopauzy, poziom estrogenu wzrasta przed miesiączką, powodując przemieszczanie się magnezu z krwi do kości i mięśni. Rezultatem jest obniżenie poziomu magnezu w mózgu.

Kiedy zawartość magnezu jest niska, nie może on przeciwdziałać krzepnięciu krwi wapniem. Mówi się, że małe skrzepy krwi zatykają mózgowe naczynia krwionośne, co prowadzi do migreny. Gdy poziom magnezu jest zbyt niski, wzrasta kilka innych substancji, które pomagają w tworzeniu się skrzepów krwi.

Podobnie magnez hamuje agregację płytek krwi (zlepianie się), zapobiegając w ten sposób tworzeniu się małych skrzepów, które mogą blokować naczynia krwionośne i powodować ból.

Niska zawartość magnezu w mózgu sprzyja nadpobudliwości neuroprzekaźników i pobudzeniu nerwów, co może prowadzić do bólów głowy.

Niedobór magnezu jest również związany z kilkoma stanami wywołującymi migreny, w tym z ciążą, spożyciem alkoholu, diuretykami, stresem i miesiączką.

Magnez rozluźnia naczynia krwionośne i umożliwia ich rozszerzenie, co zmniejsza skurcze i zwężenia, które mogą powodować migreny.

Magnez reguluje aktywność neuroprzekaźników mózgu i substancji zapalnych, które niezrównoważone mogą odgrywać rolę w migrenach.

Magnez rozluźnia mięśnie i zapobiega gromadzeniu się kwasu mlekowego, co wraz z napięciem mięśni może nasilać bóle głowy.

Magnez jest również zalecany przez lekarzy

W liście informacyjnym dla lekarzy Narodowy Instytut Zdrowia podzielił się zachęcającymi informacjami dla pacjentów cierpiących na bóle głowy i migreny. Opublikował wpływ niedoboru magnezu na organizm i jego specyficzny związek z bólami głowy i migrenami:

Niedobór magnezu jest związany z czynnikami wywołującymi ból głowy, w tym z uwalnianiem neuroprzekaźników i zwężeniem naczyń. Osoby cierpiące na migreny mają niższy poziom magnezu w surowicy i tkankach niż osoby, które ich nie mają.

Jednak badania nad stosowaniem suplementów magnezu w celu profilaktyki lub łagodzenia objawów migrenowych bólów głowy są ograniczone. W trzech z czterech małych, krótkoterminowych, kontrolowanych placebo badań stwierdzono niewielkie zmniejszenie częstości migren u pacjentów otrzymujących do 600 mg magnezu dziennie. Autorzy przebadania dotyczącego profilaktyki migreny sugerowali, że przyjmowanie 300 mg magnezu dwa razy dziennie, samodzielnie lub w połączeniu z lekami, może zapobiegać migrenom.

W swojej aktualizacji wytycznych opartych na dowodach, Amerykańska Akademia Neurologii i Amerykańskie Towarzystwo Bólów Głowy stwierdziły, że terapia magnezem „prawdopodobnie będzie skuteczna” w zapobieganiu migrenom. Ponieważ typowa dawka magnezu stosowana w zapobieganiu migrenom przekracza zalecaną dawkę dzienną, leczenie to powinno być stosowane wyłącznie pod kierunkiem i pod nadzorem lekarza.

Badania wyglądają obiecująco

W książce Magnez dla zdrowia pisze pani Dr Carolyn Dean na temat kilku badań klinicznych, które sugerują, że magnez należy dodawać codziennie, aby zmniejszyć lub wyeliminować objawy bólów głowy:

Grupa 3000 pacjentów otrzymujących małą dzienną dawkę magnezu (200 mg) doświadczyła 80% zmniejszenia objawów migreny. Badanie to nie obejmowało grupy kontrolnej od 2001 r., więc wyniki można kwestionować. Jednak wywołało to wielkie podniecenie i przypływ badań nad magnezem i migrenami. Większość tych badań przeprowadził Dr Alexander Mauskop, dyrektor New York Headache Center, we współpracy z Dr Bellem i Burtonem Alturą, którzy od wielu lat badają migreny i je leczą. Ten zespół badawczy wielokrotnie odkrywał, że osoby z migreną i wieloma innymi bólami głowy cierpią na niedobór magnezu, a co ważniejsze, suplementy magnezu łagodzą bóle głowy.

Inny zespół badawczy, który stosował 300 mg magnezu dwa razy dziennie, leczył 81 pacjentów z długotrwałymi migrenowymi bólami głowy. Częstość migren zmniejszyła się o 41,6 procent w grupie magnezu, ale tylko o 15,8 procent w grupie kontrolnej z placebo. Liczba dni z migreną i spożycie leków w grupie magnezu również znacznie się zmniejszyły. Naukowcy doszli do wniosku, że wysokie dawki doustnego magnezu okazały się skuteczne w leczeniu i zapobieganiu migrenie.

Zakończenie pełne nadziei

W 2012 roku dr Mauskop odniósł wystarczający sukces kliniczny i opublikował wiele prac na temat leczenia migreny za pomocą magnezu. Napisał obszerny artykuł „Dlaczego wszyscy pacjenci z migreną powinni być leczeni magnezem”. Dr Mauskop napisał, że „każdy, kto cierpi na migreny, powinien przejść terapeutyczny test suplementacji magnezu”. Jak wyjaśnia: „Wiele badań wykazało niedobór magnezu u pacjentów z migreną”. Badania z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo przyniosły mieszane wyniki, ale jak pisze dr Mauskop, jest to „najprawdopodobniej spowodowane tym, że do badań tych włączono zarówno pacjentów z niedoborem magnezu, jak i pacjentów bez niedoboru”.

W przeciwieństwie do innych artykułów naukowych, które odnoszą się do wniosków, oświadczenie dr Mauskopa: „Biorąc pod uwagę, że nawet 50% pacjentów z migreną mogłoby skorzystać z tego niezwykle bezpiecznego i bardzo taniego leczenia, zalecamy je wszystkim pacjentom z tą nieprzyjemną chorobą”.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości