Zakażenie drożdżami i nadwaga

Zakażenie drożdżami i nadwaga

Przyrost masy ciała jest częstym działaniem niepożądanym zespołu zakażenia drożdżakami. Nadmiar głodnych drożdży w jelitach może zmusić Cię do głodu węglowodanów i spowodować przejadanie się i przybieranie kilogramów tłuszczu. Powodują również stany zapalne, które zatrzymują płyn i mogą powodować obrzęk i napompowanie

Na szczęście w większości przypadków, jeśli pozbędziesz się nadmiaru drożdży, nadwaga zniknie wraz z nimi. Oto historia, która przytrafiła się jednej z moich pacjentek.

Historia o Susan

Susan, jak wiele współczesnych kobiet, żonglowała wieloma rolami - żoną, matką dwójki dzieci i pracowała jako niezależna pisarka. Kiedy po raz pierwszy mnie zobaczyła, było oczywiste, że Susan nie ma czasu dla siebie. Kiedy usiedliśmy razem w moim biurze, była już spóźniona i znów się spieszyła.

Powiedziałam Susan, że mamy godzinną wizytę. Odniosłam wrażenie, że był to pierwszy odpoczynek, jaki wzięła przez cały dzień. Susan wyraźnie się rozluźniła i faktycznie spojrzała na siebie, jak wyglądała. Jęknęła i przeprosiła za swój rozczochrany stan. Powiedziała, że pracując w domu jako pisarka, zaoszczędziła godzin podróży, czasem zapomniała, że istnieje prawdziwy świat.

Potem powiedziała, że wszystko się zmieni.

Jej celem było zrzucenie trzydziestu dodatkowych kilogramów i była przekonana, że wszystko zmieni. Susan miała nadwagę i była blada, być może z powodu pracy w domu przez cały dzień, ale jej cera miała również bladą, puszystą konsystencję. Nie mogłam znaleźć śladu różowego blasku życia świecącego z jej skóry i żadnego blasku w jej oczach. Wyglądała na pokonaną, ale wciąż wyzywającą. Kiedy powiedziała, że wszystko się zmieni, zobaczyłam, że jest zdeterminowana, i związałam się z tą iskrą w niej i zawarłam własny pakt, aby ją wesprzeć, jak tylko mogłam. Od najmłodszych lat mogłam widzieć i łączyć się z wewnętrznym pięknem człowieka.

W miarę rozwoju historii Susan, z którą bardzo dobrze się znałam, byłam pewna, że przejdzie transformację piękna jak motyl, który widziałam u tak wielu moich pacjentów. Stała się zupełnie nową osobą, kiedy razem pracowaliśmy.

Ale na początku osoba przede mną mówiła, że ma złe czasy. Nie myślała, że ma depresję, ale jej lekarz zalecił leki przeciwdepresyjne, których odmówiła. Znów było to nieposłuszeństwo, determinacja do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie i nie polegania na lekach. Mieszanie możliwości i determinacji jest najważniejszym składnikiem przepisu na zmianę.

Susan mogła uniknąć leków przeciwdepresyjnych, ale zbyt dobrze znała leki, biorąc antybiotyki często na infekcje zatok w ciągu ostatnich trzech lat, pigułki antykoncepcyjne przez dziesięć lat, a inhalatory kortyzonu okresowo na astmę alergiczną. Powiedziała, że jej problem z wagą zaczął się naprawdę po rozpoczęciu infekcji zatok.

Susan wymieniała mechanicznie swoje pozostałe objawy. Miała częste bóle głowy i przeziębienia, a pod koniec dnia miała objawy zespołu jelita drażliwego i zmęczenia. Kiedy zapytałam o zapalenie pochwy, powiedziała, że miała to czasami po seksie, ale odrzuciła lekko sarkastyczny komentarz na temat tego, kto ma na to czas lub energię. Nie nakłaniałam jej do opracowania, ale zauważyłam niskie libido na moim wykresie.

Ponieważ dałam jej czas na rozmowę, Susan rozgrzała się i przeprosiła za swoje podejście i powiedziała, że nie zawsze była taka cyniczna. Kiedyś była bardzo towarzyską osobą, ale stała się aspołeczna i prawie samotniczką. Nie mogła już jeść z przyjaciółmi, bo bała się zjeść coś, co sprawiłoby, że zachorowałaby, a po prostu nie chciała tam tylko siedzieć i narzekać na to, jak źle się czuła.

Zrobiłam kompletne testy na Susan.

Jej badanie fizykalne nie wykazało niczego złego. Miała optymalną wagę jak na swój wzrost, ale oprócz bladej cery, ogólnej opuchlizny i zatrzymywania płynów, było niewiele zewnętrznych oznak jej wewnętrznego niepokoju. Wymaz z pochwy został wysłany do laboratorium przeznaczonego specjalnie do hodowli drożdży, a wraz z rutynową pracą krwi wysłałam krew i ślinę do specjalnego laboratorium w celu zbadania drożdży, nieprawidłowych bakterii i alergii pokarmowych.

Susan straciła 4 kilogramy w ciągu pierwszych dwóch tygodni, a kolejne dwanaście w ciągu następnych trzech miesięcy. Jako dodatkowy bonus, ponieważ skupiliśmy się na leczeniu nie tylko jej wagi, ale także jej przyczyny - drożdży i wszystkich jej skutków ubocznych - jej infekcje zatok, bóle głowy i objawy jelit zniknęły. Susan znalazła piękną, żywą osobę, która zawsze czaiła się w tle, przykuta łańcuchem przez drożdże.

Problem z drożdżami jest tak zindywidualizowany, że tak niemożliwe jest sformułowanie konkretnej rekomendacji. Punktem równowagi jest uświadomienie sobie, że twoje ciało chce pozostać zdrowym i zrobi to, jeśli będziesz nadal dawał mu odpowiednie elementy składowe z odpowiednią dietą, ćwiczeniami i podejściem do życia.

Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości