Opalaj się rozsądnie

Opalaj się rozsądnie

Witamina D ma ogromne znaczenie w naszym życiu. Jednak równie ważna jest wiedza, czy naprawdę potrzebujesz witaminy D, a jeśli tak, to jakiego rodzaju jest ona bezpieczna.

Święta (w USA) jest już na horyzoncie, a ludzie zaczynają planować zabawę w słońcu. Dlatego Krajowa Rada ds. Zapobiegania Rakowi Skóry ogłasza piątek przed Dniem Pamięci jako „Niespalony piątek”. Jednak zamiast powtarzać swoje straszne ostrzeżenia o spędzaniu czasu na słońcu, uważam, że bardzo ważne jest, aby cieszyć się słońcem z umiarem, ponieważ nasze ciało tworzy więcej dobrego samopoczucia, gdy źródłem witaminy D jest światło słoneczne.

Dlaczego witamina D jest ważna?

Piszę o znaczeniu witaminy D od prawie 40 lat. Oto podsumowanie niektórych moich myśli.

Witamina D nie jest tak naprawdę witaminą. W rzeczywistości jest to hormon steroidowy, dzięki czemu jest znacznie silniejszy niż witamina. Jego aktywna postać, kalcytriol, jest w rzeczywistości hormonem steroidowym, który jest kluczem, który odblokowuje miejsca wiązania w ludzkim genomie.

Oto najbardziej niesamowita część. „Ludzki genom zawiera ponad 2700 miejsc wiązania kalcytriolu; te miejsca wiązania są blisko genów zaangażowanych w praktycznie każdą znaną poważną chorobę człowieka.” Właśnie dlatego witamina D ma tak ogromne znaczenie w naszym życiu. Jednak równie ważna jest wiedza, czy naprawdę potrzebujesz witaminy D, a jeśli tak, to jakiego rodzaju jest ona bezpieczna.

Witamina D jest najlepsza od słońca

Najważniejszym faktem, który każdy powinien wiedzieć o witaminie D, jest to, ile możemy wziąć z zasobów naturalnych, jeśli zachowujemy się naturalnie i wychodzimy na słońce. Ludzie wytwarzają co najmniej 10 000 jednostek witaminy D w ciągu 30 minut od wystawienia całego ciała na słońce, co powoduje tak zwaną minimalną dawkę rumienia. Produkcja witaminy D w skórze następuje w ciągu kilku minut i jest już zmaksymalizowana, zanim skóra zmieni kolor na różowy.

Podzielę się również tym:

Dr Zoltan Rona, autor książki Mity o toksyczności witaminy D wraz z dr. Cannellem powiedział, że „ta wysoka szybkość naturalnej produkcji witaminy D3… w skórze jest najważniejszym faktem, który każda osoba powinna wiedzieć o witaminie D.”

Miej dobre relacje ze słońcem

Wiele osób nie ma już dobrych relacji ze słońcem. To spektrum obejmuje tych, którzy nigdy nie wychodzą ze swojego biura lub domu na świeże powietrze i światło słoneczne, a także tych, którzy uważają, że muszą być przykryci od stóp do głów, używać silnego kremu przeciwsłonecznego i nosić okulary przeciwsłoneczne, aby być bezpiecznym na zewnątrz w dobrym pogoda. Ponieważ ci ludzie nie dostają witaminy D od słońca, nic dziwnego, że na całym świecie istnieje epidemia ludzi z niedoborami witaminy D, w tym 17 różnych rodzajów raka.

Moje osobiste wskazówki

Codziennie chodzę i pływam w słońcu, ponieważ mieszkam na Hawajach. Oto jak radzę sobie z relacjami ze słońcem, kiedy jestem na zewnątrz:

Nigdy nie nakładałam na skórę niczego, czego nie chciałabym jeść. Więc nie używam filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli czuję, że moja skóra potrzebuje dodatkowej ochrony, powiedzmy, kiedy jestem na łodzi, używam tlenku cynku na twarzy, uszach i szyi.

Kiedy idę lub pływam, noszę czapkę baseballową i koszulę z długim rękawem.

Po wejściu z zewnątrz nie szoruję skóry. To usuwa oleje, które przekształcają witaminę D z mojej skóry.

Zacznij od ekspozycji na słońce. Późną wiosną, latem i wczesną jesienią odsłaniaj jak najwięcej skóry przez 20–30 minut (nie pozwól sobie poparzyć się na słońcu, osoby o ciemnej skórze będą wymagały dłuższego naświetlenia). Następnie zakryj się, jak sugerowano wcześniej. Dodatkowo zmniejsz spożycie wapnia i zwiększ spożycie magnezu (ReMag). Spowoduje to przywrócenie równowagi między witaminą D, wapniem i magnezem.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości