Mam chorobę nerek. Czy mogę używać magnezu?

Mam chorobę nerek. Czy mogę używać magnezu?

Jedna z najbardziej pożądanych części mojej książki, Magnez dla zdrowia (2017), zatytułowana jest „Choroba nerek”. Statystyki pokazują gwałtowny wzrost chorób nerek dotykający jednego na 10 dorosłych.

Ma więc sens, że coraz więcej osób szuka alternatyw dla poprawy struktury i funkcji ich nerek.

Czy magnez zrani moje nerki?

Już w 2013 roku napisałam artykuł „Choroba nerek wymaga magnezu” dla Natural News, w którym powiedziałam:

Jednym z przeciwwskazań do przyjmowania magnezu jest niewydolność nerek. Niestety opinia publiczna i wielu lekarzy uważa, że oznacza to, że magnez nie powinien być przyjmowany przez osoby z jakimkolwiek stopniem choroby nerek. To po prostu nieprawda a ja wyjaśnię, dlaczego.

Mój artykuł zatytułowany „Zwapnienie tętnic nerkowych powoduje chorobę nerek” zawiera proste wyjaśnienie, dlaczego lekarze umundurowani na temat magnezu mówią pacjentom, aby unikali jego przyjmowania.

Dzieje się tak, ponieważ pacjenci bez funkcji nerek, którzy poddawani są dializie, mogą wytwarzać wysoki poziom magnezu, jeśli otrzymają dożylnie magnez. Przypadki te doprowadziły do niekorzystnej porady, że należy unikać magnezu, jeśli masz dowolny poziom choroby nerek.

Dodatkowo wyjaśniam dalej:

Osoby z chorobą nerek muszą mieć magnez, ale musi on być w formie biodostępnej. Jeśli jest on biodostępny i trafia bezpośrednio do komórek, nie gromadzi się we krwi i nie próbuje się wydalić przez nerki. A jeśli nerki są poważnie uszkodzone, magnez nie jest uwalniany.

Nerki wymagają magnezu

Teraz zapewniłam cię, że przyjmowanie magnezu jest bezpieczne. Pozwól mi powiedzieć, dlaczego jest to konieczne. W swoim poście „Nerka zwapnienia tętnic powoduje chorobę nerek” omawiam problem zwapnienia tętnic nerkowych i rolę magnezu w rozpuszczaniu wapnia:

Kolejny scenariusz rozgrywa się w nerkach i pęcherzu. Jeśli w nerkach jest za dużo wapnia i za mało magnezu, aby go rozpuścić, kamienie nerkowe mogą być tworzone. Wapń osadzony w pęcherzu może usztywnić go, obniżyć jego pojemność i doprowadzić do częstego oddawania moczu i wycieku. Badanie z 2015 r. potwierdza rolę magnezu w rozpuszczaniu kryształów wapnia w zwapnieniu tętnic. To badanie koncentrowało się na zwapnieniu zastawki aortalnej w czasie, gdy nastąpił ogromny wzrost problemów z zastawką serca.

Zwapnienie tętnic nerkowych jest powszechne w przewlekłej chorobie nerek, ale zostało to zaniedbane, ponieważ nie można go leczyć stentami ani obwodnicą tętnicy, jak ma to miejsce w przypadku zwapnienia tętnic wieńcowych i tętnic szyjnych.

Jak poprawić zdrowie nerek?

Polecam rozważyć zastosowanie preparatu ReMag do nasycenia organizmu magnezem. Z czasem twoje ciało będzie używać magnezu do rozpuszczania wapnia w twoich tętnicach.

Ponieważ choroby nerek i cukrzyca często maszerują ze sobą w parze, rozważ plan niskowęglowodanowej diety. Zwracam uwagę na mój wywiad z dr Jasonem Fungiem, znanym na całym świecie nefrologiem, który sugeruje dietę ketonową ze zmodyfikowanym postem w celu poprawy czynności trzustki i nerek.

Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości