Dlaczego wypadają mi włosy?

Dlaczego wypadają mi włosy?

Coraz więcej kobiet pisze do mnie i pyta - „Dlaczego wypadają mi włosy?” Zauważają, że każdego ranka znajdują włosy na poduszkach. Inne widzą grzebień pełen włosów. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy wydają się stosunkowo łatwo akceptować wypadanie włosów, wypadanie włosów u kobiet ma implikacje społeczne, które mogą być dość bolesne. Omówię więc powody, dla których doświadczasz wypadania włosów i co możesz zrobić, aby spowolnić proces i odrastać zdrowe włosy.

Skutek uboczny leków

Sprawdź, czy wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym przyjmowanych leków. Wikipedia jest doskonałym źródłem informacji o twoich lekach - formułach, interakcjach, skutkach ubocznych, przeciwwskazaniach itp. Jeśli zauważysz, że wypadanie włosów jest efektem ubocznym jednego z twoich leków, możesz omówić z lekarzem alternatywy.

Czynniki, które powodują wypadanie włosów: stres, niedobór minerałów, zaburzenia równowagi hormonalnej, zła dieta.

Wypadanie włosów, stres i niedobór minerałów.

Pytanie: Co dr Dean myśli o niedoborze magnezu i wypadaniu włosów? Czy mogę używać ReMag na skórze głowy w taki sam sposób, jak używam go w napojach?

Co to jest precyzyjne wypadanie włosów, które powstaje po dużym stresie, takim jak operacja lub poród. Co się stanie, jeśli ciało zostanie poważnie zestresowane, zubożone w składniki odżywcze, trzy miesiące po dużym stresie nastąpi znaczna utrata włosów. Jeśli nie będziesz w stanie zastąpić tych składników odżywczych, włosy nadal będą wypadać.

Pytanie: Czy mogę więc podać ReMag na skórze głowy i jednocześnie używać go w napojach?

Dr Dean: Magnez ReMag pomoże w utracie włosów, ale ten rodzaj wypadania włosów często jest związany z niedoborem tarczycy. W tym celu poleciłabym ReMyte wraz z ReMag. Mamy wielu ludzi, którzy mówią, że jak tylko zaczną przyjmować ReMyte, ich włosy zaczynają się układać i odrastają. Zatem przy tego rodzaju wypadaniu włosów jest ReMag i ReMyte dobrym protokółem leczenia.

Wypadanie włosów, zaburzenia równowagi hormonalnej i zła dieta.

Pytanie: Moje włosy bardzo opadają. Szczotka do włosów jest pełna włosów podczas szczotkowania. Czasami po prostu upadają same, kiedy siedzę w pracy, jem obiad, itp. Mój lekarz mówi, że to DHT (DHT to dihydrotestosteron). Czy magnez może w tym pomóc? Czy może zatrzymać wypadanie włosów? Czy to hormony? Czy to zmiana życia? Jak zatrzymać również uderzenia gorąca?

Dr Dean: Chociaż ta kobieta nie podała swojego wieku, wygląda na to, że jest w wieku menopauzalnym i traci włosy. Jej lekarz powiedział: „To jest DHT”. To, co mówię na ten temat, jest interesujące, ponieważ wiąże się z wyzwaniem hormonalnym i zaburzeniami hormonalnymi, które kobiety nazywały PCOS („zespół policystycznych jajników”). Teraz mówię o triadzie tarczycy, nadnerczy i hormonów płciowych. W tarczycy jest to niedoczynność / nadczynność tarczycy Hashimoto. W nadnerczach osłabia, osłabia funkcję. Wiesz, zmęczenie nadnerczy / wypalenie nadnerczy. Ale w hormonach płciowych zwykle mówię tylko: „PMS, menopauza, okołomenopauza”. Ale tak naprawdę nie przywiązywałam wystarczającej uwagi do PCOS.

To, co dzieje się w PCOS, a potem dochodzę do wypadania włosów, to jest niedobór progesteronu i względny nadmiar estrogenu. Tak więc podstawowym niedoborem hormonu w PCOS jest progesteron. Progesteron wytwarza kortyzol. To jest jak prekursor wytwarzania kortyzolu, który jest chronicznym hormonem stresu wytwarzanym przez nadnercza. Tak więc, kiedy odczuwasz duży stres lub chroniczny stres, zużywasz progesteron do produkcji kortyzolu, a następnie ten kortyzol, jak już wielokrotnie mówiłam i wielu z was może wiedzieć, zwiększa tłuszcz z brzucha. Tam właśnie przechowywana jest glukoza. Tak więc wiele się dzieje w PCOS i jest to fascynujące. Dzięki Bogu jest to zarchiwizowane, abyś mógł ponownie go posłuchać.

Tak więc w PCOS występuje niski progesteron. Przy przewlekłym stresie progesteron jest przekierowywany do produkcji kortyzolu. Tak więc stres obniża progesteron. Oczywiście progesteron jest potrzebny do ustabilizowania wczesnej ciąży, więc istnieje niepłodność i poronienie związane z PCOS.
Jeśli chodzi o wypadanie włosów u kobiet, zwiększona insulina stymuluje produkcję testosteronu. Zwiększona insulina występuje, gdy jesz dużo niezdrowej żywności i cukru. Jeśli jesz cukry, zwiększysz poziom insuliny i testosteronu, co spowoduje wypadanie włosów i wzrost włosów w złych miejscach, czasem trądzik i na plecach.

Ciekawe w PCOS są torbiele jajników, w których jajo jest uwalniane co miesiąc. W przypadku nieprawidłowej równowagi hormonów jaja są zatrzymywane i pozostają tam jako torbiele. Masz niesamowity błędny cykl. Kto wie, gdzie się zaczyna? Ale tam, gdzie chcesz to zakończyć, unikaj cukrów i prostych węglowodanów, ponieważ chcesz obniżyć poziom insuliny.

Omówmy to jeszcze raz. Insulina jest w stanie stymulować produkcję testosteronu, a jednocześnie te wysokie poziomy insuliny hamują globulinę wiążącą hormon płciowy (zakładając, że wiąże się z wolnym testosteronem, który może dotrzeć w dowolne miejsce w ciele i wywołać objawy). Potem dochodzimy do DHT, o której mówił jej lekarz. DHT powstaje z testosteronu. Rozkłada się na DHT i najwyraźniej DHT jest czynnikiem powodującym wypadanie włosów, ponieważ DHT wiąże się z receptorami w mieszkach włosowych w skórze głowy, zmniejsza je i „dusi”. Jeśli masz wystarczającą ilość globuliny wiążącej hormony płciowe, zwiążesz swój testosteron i nie przekształci się on w DHT. Jeśli jesz słodycze i śmieciowe jedzenie, ta globulina wiążąca hormony płciowe hamuje nadmiar insuliny.

Oto jak skomplikowane jest ciało. Wszystko powoduje wszystko. Frustrujące jest to, że lekarze mówią: „Ten lek zrobi jedną małą rzecz, a potem wszystko będzie dobrze”. Nic też nie działa w ciele. Mówię, że PCOS jest kolejnym przykładem całkowitego upadku ciała.

Co mogę zrobić?

Dieta zawierająca naturalne fitoestrogeny w diecie - ciecierzyca, kukurydza, soczewica, fasola, rośliny strączkowe i nasiona lnu zwiększają globulinę wiążącą testosteron.

Oczywiście jest też magnez. Niski poziom magnezu i wysoki stosunek wapnia do magnezu są bezpośrednio związane z insulinoopornością. Insulina jest niezbędna do otwierania komórek na glukozę, ale tylko wtedy, gdy komórki mają wystarczającą ilość magnezu. Jeśli insulina nie może działać, ponieważ nie ma wystarczającej ilości magnezu, organizm nadal będzie wysyłał zapotrzebowanie na insulinę, a jej poziomy będą rosły i wzrastały, próbując dostać cukry do komórek. Zatem magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania insuliny.

Wraz ze zmianą planu żywieniowego i uzupełnieniem minerałów o ReMag i ReMyte istnieje duża nadzieja, że możesz ponownie przywrócić zdrowy wzrost włosów.

-Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości