Niedobór magnezu - Ukryty kryzys zdrowotny

Niedobór magnezu - Ukryty kryzys zdrowotny

Szkorbut jest niedoborem witaminy C i jest leczony poprzez jedzenie owoców lub przyjmowanie suplementu witaminy C. Wszyscy wiemy, jak ważna jest witamina C, ale najwyraźniej działa ona tylko jako kofaktor w ośmiu enzymach w organizmie. Dla porównania, magnez jest 100 razy silniejszy, będąc odpowiedzialnym za aktywność 700-800 procesów enzymatycznych! Jednak lekarze i opinia publiczna albo go ignorują, albo go używają jako środka przeczyszczającego!

Niedobór magnezu jest epickim kryzysem zdrowia publicznego. Jak dotąd zidentyfikowałam co najmniej 65 stanów niedoboru magnezu. Żadna inna agencja rządowa, uniwersytet, klinika zdrowia ani lekarz nie zbliżyli się do odkrycia i udokumentowania tych faktów.

Problemy powstające z niedoboru magnezu:

 1. Zgaga. Skurcz dolnego zwieracza przełyku w miejscu połączenia żołądka może pozostawić zwieracz otwarty, powodując refluks żołądkowy, refluks żołądkowo-przełykowy GERD lub zgagę. Magnez łagodzi skurcze przełyku.

 2. Nadnerczy zmęczenie. Niewydolność kory nadnerczy następuje po okresie przewlekłego stresu, niepokoju i ataków paniki i wydaje się, że występuje w proporcjach epidemicznych. Adrenalina, noradrenalina i kortyzol (podwyższone w chronicznym stresie) wyczerpują magnez. Stres powoduje nadmierną eliminację magnezu z moczem, dodatkowo pogłębiając niedobór magnezu. Stres jest tak przepracowanym słowem, ale wszyscy cierpimy z powodu stresu fizycznego, emocjonalnego i psychicznego każdego dnia, a każda jego część wyczerpuje magnez

 3. Choroba Alzheimera. Magnez blokuje neurozapalenie spowodowane niewłaściwym osadzaniem się wapnia i innych metali ciężkich w komórkach mózgu. Magnez działa nawet przed pojawieniem się stanu zapalnego, chroniąc kanały jonowe komórek i nie dopuszczając do wnikania metali ciężkich.

 4. Angina pectoris. Angina pectoris czyli dusznica bolesna. Ból dławicy piersiowej spowodowany jest silnymi skurczami mięśni w sercu, które są spowodowane niedoborem magnezu. Komory serca mają najwyższy poziom magnezu w całym ciele; dlatego magnez jest tak ważny dla funkcji pompowania serca.

 5. Lęki i ataki paniki. Gdy nadnercza nie są już chronione wystarczającą ilością magnezu, hormony walki lub ucieczki, adrenalina i noradrenalina stają się łatwiejsze do uruchomienia. Kiedy gwałtownie rosną, powodują szybki puls, wysokie ciśnienie krwi i kołatanie serca. Im bardziej masz niedobór magnezu, tym bardziej przesadzona jest reakcja adrenaliny. Magnez uspokaja układ nerwowy, rozluźnia napięcie mięśni i obniża tętno, pomagając zmniejszyć lęk i ataki paniki.

 6. Artretyzm. Magnez może pomóc w rozpuszczeniu wapnia, który gromadzi się w przestrzeniach stawowych. Może również leczyć ból i zapalenie zapalenia stawów jako bezpieczny zamiennik leków przeciwbólowych.

 7. Astma. Produkcja histaminy i skurcze oskrzeli (w mięśniach gładkich dróg oskrzelowych) zwiększają się po prostu w wyniku niedoboru magnezu.

 8. Miażdżyca ze złogami wapnia. Magnez jest niezbędny do rozpuszczenia wapnia i utrzymania jego rozpuszczalności we krwi. Magnez wraz z witaminą K2 pomaga skierować wapń do kości, do których należy.

 9. Zakrzepy. Magnez nie działa jak lek rozrzedzający krew. Zamiast tego zapobiega gromadzeniu się wapnia, który wyzwala skrzepy. Magnez naturalnie równoważy czynniki krzepnięcia krwi we krwi.

 10. Choroba jelit. Niedobór magnezu spowalnia perystaltykę jelit, powodując zaparcia, które mogą prowadzić do toksyczności, a także objawów zapalenia jelita grubego, IBS, zapalenia uchyłków i choroby Leśniowskiego-Crohna.

 11. Zaburzenia mózgu. Temat jest tak obszerny, że możesz przeczytać o nim więcej w moich książkach.

 12. Bruksizm lub zgrzytanie zębami. Do 80% przypadków bruksizmu występuje podczas snu, a Twój dentysta może jako pierwszy zauważyć, że twoje zęby stopniowo się zużywają. Bruksizm wiąże się z zaciskaniem mięśni żuchwy w ciągu dnia i zwykle wiąże się ze stresem lub lękiem. Każde napięcie mięśni może być wynikiem niedoboru magnezu.

 13. Podwyższenie poziomu cholesterolu. Kiedy byłem w szkole medycznej w połowie lat 70., normalny poziom cholesterolu wynosił około 245 mg / dl. W pierwszym wydaniu The Magnesium Miracle opisałam „normalną” wartość cholesterolu w medycynie alopatycznej na poziomie 180–220 mg / dL. Teraz lekarze zalecają, aby poziom cholesterolu był niższy niż 200 mg / dl (5,2 mmol / l), aby uznać go za normalny. Nie wydaje się, aby lekarze wiedzieli, że magnez, związany z ATP Mg (2+) - ATP, jest czynnikiem kontrolującym enzym ograniczający szybkość w sekwencji biosyntezy cholesterolu, na którą celują statynowe leki. [Ii] Zatem magnez jest odpowiedzialny za naturalne spowolnienie aktywności reduktazy HMG-CoA, gdy cholesterol jest obecny w wystarczających ilościach.

 14. Zespół chronicznego zmęczenia(CFS). O CFS piszę w rozdziale 15. Zadziwiające jest, jak dużo magnezu, szczególnie ReMag, może pomóc ludziom odzyskać energię i wrócić na właściwe tory, przyjmując terapeutyczny magnez. Nadal nie wiemy, co powoduje CFS, ale w mojej dyskusji na temat interakcji między wapniem a magnezem zastanawiam się, czy nadmiar wapnia i niedobór magnezu może być przyczyną dysfunkcji mitochondriów, która zdaniem wielu lekarzy medycyny naturalnej może wywołać zespół chronicznego zmęczenia i inne choroby przewlekłe.

 15. Zapalenie pęcherza. Niedobór magnezu powoduje skurcze pęcherza, co może powodować częstość oddawania moczu, często błędnie interpretowane jako infekcja pęcherza. Niedobór magnezu może również powodować gromadzenie się wapnia w błonie śluzowej pęcherza i cewki moczowej, powodując podrażnienie naśladujące zapalenie pęcherza moczowego. Mieliśmy raporty od starszych kobiet, które wyrzuciły swoje dorosłe pieluchy, ponieważ, jak widać, ReMag rozpuszcza zwapnienie tkanki pęcherza i eliminuje nietrzymanie moczu.

 16. Depresja. Serotonina, neuroprzekaźnik, który podnosi nastrój, zależy od magnezu w produkcji i działaniu, niezależnie od tego, czy jest wytwarzany w mózgu, czy w jelitach. Dopamina, neuroprzekaźnik, który pomaga kontrolować ośrodki nagrody i przyjemności w mózgu, wykorzystuje magnez w kilku etapach na swojej ścieżce biochemicznej. Mózg z niedoborem magnezu jest również bardziej podatny na alergeny i substancje obce, które w niektórych przypadkach mogą powodować objawy podobne do chorób psychicznych.

 17. Detoksykacja. Magnez jest niezbędny do usuwania toksycznych substancji i metali ciężkich, takich jak rtęć, aluminium i ołów z komórek. Magnez jest kofaktorem zarówno w produkcji glutationu, jak i funkcji systemów detoksykacji P450 w wątrobie.

 18. Cukrzyca. Magnez jest niezbędny do wytwarzania i wydzielania insuliny; ułatwia metabolizm węglowodanów; i pozwala insulinie przenosić glukozę do komórek. W przeciwnym razie glukoza i insulina gromadzą się we krwi, powodując różnego rodzaju uszkodzenia tkanek. Kinaza tyrozynowa, enzym umożliwiający wejście glukozy do komórki (wraz z insuliną) jest zależna od magnezu. Siedem z dziesięciu enzymów niezbędnych do metabolizowania glukozy w procesie zwanym glikolizą jest również zależnych od magnezu. Cykl ten funkcjonuje w cytosolu - wodnistym składniku cytoplazmy.

 19. Zmęczenie. Pacjenci z niedoborem magnezu często doświadczają zmęczenia, ponieważ dziesiątki układów enzymatycznych nie działają. Najważniejszym czynnikiem w produkcji energii jest ATP, który musi być związany z jonem magnezu, aby był aktywny biologicznie. ATP jest wytwarzany w cyklu Krebsa, który wymaga magnezu w 6 z 8 etapów. Cykl Krebsa rozpoczyna się od zastosowania pirogronianu z cyklu glikolizy i działa wyłącznie w mitochondriach.

 20. Bóle głowy. Napięcie i skurcz mięśni szyi i głowy można złagodzić za pomocą terapii magnezowej, którą można stosować miejscowo i doustnie.

 21. Choroba serca. Serce, a zwłaszcza lewa komora, ma największą ilość magnezu w całym ciele. Niedobór magnezu jest powszechny u osób z chorobami serca, a przyjmowanie magnezu może zmniejszyć to ryzyko. Magnez może zapobiegać uszkodzeniom zawału mięśnia sercowego i arytmii serca, jeśli podaje się go na początku zawału serca. Większość leków stosowanych w leczeniu chorób serca usuwa magnez z organizmu.

 22. Nadciśnienie. Przy niewystarczającej ilości magnezu i zbyt dużej ilości wapnia gładkie mięśnie wyściełające naczynia krwionośne mogą skurczyć się i spowodować wysokie ciśnienie krwi. Jeśli poziom cholesterolu jest podwyższony, co może być również spowodowane niedoborem magnezu, cholesterol może wiązać się z wapniem, powodując miażdżycę naczyń krwionośnych, pogarszając wysokie ciśnienie krwi.

 23. Hipoglikemia. Magnez równoważy uwalnianie insuliny, dzięki czemu nie uwalniane są niewłaściwie duże ilości, co spowodowałoby nagły spadek cukru we krwi, powodując objawy niskiego poziomu cukru we krwi.

 24. Niestrawność. Pompa protonowa żołądka, która zakwasza zawartość żołądka w celu prawidłowego trawienia, zależy od magnezu.

 25. Zapalenie. Większość firm farmaceutycznych przyjmuje obecnie stany zapalne, a nie cholesterol jako przyczynę chorób serca. Nie wiedzą, co powoduje stan zapalny, ale to nie powstrzymuje ich przed produkcją leków, które go stłumią. Nie przyznają, że wapń jest wyjątkowo prozapalny, a magnez ma działanie przeciwzapalne. Cała kaskada zapalna (substancja P, interleukiny, czynnik martwicy nowotworów, chemokiny i cytokiny) nasila się, gdy niedobór magnezu. Najważniejsze jest to, że zapalenie jest wywoływane przez niedobór magnezu i względny nadmiar wapnia.

 26. Bezsenność. Magnez łagodzi napięcie mięśni, które może zapobiec spokojnemu senowi. Również produkcja szlaku melatoniny regulującego sen jest zaburzona bez wystarczającej ilości magnezu. Magnez jest tak skuteczny jako środek wspomagający sen, że jeśli ktoś bierze magnez, a jego sen nie poprawia się, mówię: „Weź więcej magnezu”.

 27. Zespół jelita drażliwego. W mojej książce IBS for Dummies opisuję znaczenie magnezu w leczeniu bólu i skurczu w IBS.

 28. Choroba nerek. Niedobór magnezu przyczynia się do miażdżycowej niewydolności nerek, ponieważ wapń gromadzi się w tętnicach nerkowych. Niedobór magnezu prowadzi do nieprawidłowego poziomu lipidów i pogorszenia kontroli cukru we krwi u pacjentów po przeszczepie nerki. Ważne jest, aby pacjenci z nerkami otrzymywali ReMag, stabilizowany jonowy magnez, który jest wchłaniany bezpośrednio do komórek, a zatem nie gromadzi się we krwi, powodując zaburzenia równowagi elektrolitowej i zaburzenia rytmu.

 29. Kamienie nerkowe. W moich książkach można znaleźć dowody na zdolność magnezu do zapobiegania i leczenia kamieni nerkowych, szczególnie w połączeniu z jego partnerem, witaminą B6.

 30. Migrena. Niedobór serotoniny może powodować migrenowe bóle głowy i depresję. Serotonina zależy od magnezu dla właściwej równowagi. Również małe skrzepy krwi mogą blokować naczynia włosowate w mózgu, prowadząc do migreny. Magnez zapobiega nadmiernemu krzepnięciu krwi przez wapń. Dobrze wiadomo, że dożylny i doustny magnez może leczyć i zapobiegać migrenowym bólom głowy.

 31. Stan układu ruchowego. Niedobór magnezu i względny nadmiar wapnia powodują trwałe skurcze mięśni w dowolnej grupie mięśni w ciele.

Następujące problemy z lokomotywą są podatne na leczenie magnezem:

 1. Skurcze mięśni w dowolnym mięśniu ciała,

 2. Zapalenie włókien

 3. Fibromialgia

 4. Skurcze przewodu pokarmowego (przewlekły ból z powodu nierozpoznanych skurczów może prowadzić do niewłaściwej operacji eksploracyjnej)

 5. Bóle głowy

 6. Przewlekły ból szyi i pleców

 7. Napięcie szczęki

 8. Problemy z nerwami - nerwobóle, zapalenie nerwów, neuropatia. Niewystarczająca ilość magnezu i względny nadmiar wapnia spowodują trwałe wzbudzenie nerwów w komórkach nerwowych w ciele.

Magnez łagodzi następujące zaburzenia nerwowe, które mogą wystąpić:

 1. Palący ból,

 2. Osłabienie mięśni

 3. Niewrażliwość

 4. Paraliż

 5. Konwulsje i drgawki

 6. Wrażliwość skóry

 7. Napięcie

 8. Zawroty głowy

 9. Zamieszanie

 10. Problemy położnicze i ginekologiczne.

Magnez pomaga zapobiegać i leczyć:

 1. Zespół napięcia przedmiesiączkowego

 2. Bolesne miesiączkowanie (kurczę ból podczas miesiączki)

 3. Niepłodność żeńska (łagodząca skurcz jajowodów)

 4. Przedwczesne skurcze (które mogą być wywołane skurczami mięśni z niedoborem magnezu)

 5. Stan przedrzucawkowy i rzucawka w ciąży (leczenie zatrzymania płynów, wysokiego ciśnienia krwi i drgawek)

 6. Porażenie mózgowe

 7. Zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS)

 8. Niepłodność męska (magnez i cynk są obecne w znacznych ilościach w zdrowym nasieniu)

 9. Osteoporoza. Niski poziom magnezu w obecności podwyższonego wapnia, z witaminą D lub bez niej, wywołuje kaskadę zdarzeń prowadzących do utraty kości.

 10. Choroba Parkinsona. Niedobór dopaminy powoduje chorobę Parkinsona, a magnez jest niezbędnym kofaktorem w produkcji dopaminy. Magnez blokuje zapalenie nerwów wywołane przez złogi wapnia w mózgu.

 11. Zespół Raynauda. Magnez pomaga rozluźnić spastyczne naczynia krwionośne, które powodują ból i drętwienie palców.

 12. Urazy sportowe. Ból, zapalenie, skurcz mięśni, napięcie mięśni i blizny można leczyć magnezem.

 13. Odzyskiwanie sportu. Magnez zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego i zastępuje utratę magnezu, co może powodować ból po wysiłku.

 14. Zespół stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ). To połączenie łączy szczękę z kością policzkową. Staw może ulec podrażnieniu i stanom zapalnym z powodu zapalenia stawów, żucia dziąseł, uszkodzenia zębów lub szczęki, niewspółosiowości zębów lub szczęki, złej postawy, stresu i zgrzytania zębami. Większość tych czynników pogarsza niedobór magnezu

 15. Obgryzanie języka. U osoby z niedoborem magnezu podczas jedzenia mięśnie języka i mięśnie wyściełające wnętrze jamy ustnej mogą ulec skurczowi, powodując nagłe i niezamierzone zaciśnięcie zębów na języku lub wyściółce jamy ustnej.

 16. Próchnica. Niedobór magnezu powoduje niezdrową równowagę fosforu i wapnia w ślinie, co niszczy zęby.

Jeśli lekarz nie zdaje sobie sprawy, że wspomniane sześćdziesiąt pięć stanów może wynikać z niedoboru magnezu i można je rozwiązać poprzez odpowiednią suplementację magnezu, otrzymasz leki. Niestety, leki takie jak środki przeciwbólowe, moczopędne, antybiotyki i kortyzon dodatkowo zmniejszają zawartość magnezu i innych minerałów, co pozwala, że objawy w pełni przejmują kontrolę.

Kto jest zagrożony niedoborem?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące magnezu to „Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję więcej magnezu?” I „Czy powinienem brać suplementy magnezu?” Wnioskuję, że każdy może skorzystać z suplementacji magnezem. Niedobór dowiesz się za pomocą objawów lub specjalnego badania krwi.

-Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości