Leczenie wysokiego poziomu cholesterolu

Leczenie wysokiego poziomu cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu oznacza wyższy niż dopuszczalny poziom tak zwanego „złego” cholesterolu w organizmie. Zbyt wysoki poziom cholesterolu LDL – czyli cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości – jest związany z chorobami układu krążenia oraz zwężeniem i stwardnieniem tętnic, co może prowadzić do zawału serca, dusznicy bolesnej, choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu.

Czy leki na cholesterol są bezpieczne?

Osobom, u których zdiagnozowano jakąkolwiek postać choroby sercowo-naczyniowej (CVD) lub osobom, u których historia medyczna naraża je na ryzyko rozwoju CVD, mogą być przepisane statyny.

Pani Doktor Carolyn Dean mówi, że statyny nie przedłużają życia użytkowników i mogą być niebezpieczne, a wielu pacjentów doświadcza skutków ubocznych. Dr. Dean zaleca dietę i protokół suplementacji, który obejmuje przyjmowanie magnezu zamiast statyn, aby zapobiec ryzyku CVD. Magnez został nazwany naturalną statyną, ponieważ działa z enzymem, który wytwarza cholesterol, aby utrzymać go w równowadze, a nie jest zakłócany przez statyny.

Raport American Heart Association (AHA) na temat bezpieczeństwa statyn

American Heart Association opublikowało raport na temat bezpieczeństwa statyn w grudniu 2018 r. W raporcie tym stwierdzono, że chociaż stosowanie statyn wiąże się z ryzykiem, korzyści z leczenia przewyższają to ryzyko. W przypadku większości pacjentów, którym zaleca się statyny, zmniejszone ryzyko sercowo-naczyniowe przeważa nad obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Z wyjątkiem przypadków, gdy działania niepożądane obejmują autoimmunologiczne martwicze zapalenie mięśni, nowo zdiagnozowaną cukrzycę i udar krwotoczny, wszystkie działania niepożądane statyn można szybko i łatwo cofnąć poprzez przerwanie terapii. Z drugiej strony CVD może powodować udar niedokrwienny, który może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu lub serca, a nawet śmierci, czytamy w raporcie.

Cholesterol

Celem leczenia statynami jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL u pacjentów z CVD lub zagrożonych CVD. Dr. Carolyn Dean mówi, że wciąż brakuje naukowych informacji potwierdzających, że cholesterol jest główną przyczyną chorób serca lub innych chorób układu krążenia. Cholesterol jest niezbędny do produkcji hormonów i ochrony komórek mózgowych warstwą lipidową, a uszkodzenie enzymu wytwarzającego cholesterol może prowadzić do utraty libido i demencji.

Szacuje się, że obecnie statyny stosuje ponad 200 milionów ludzi lub więcej na całym świecie. Co najmniej 10% z tych 200 milionów ma skutki uboczne. Niektóre źródła szacują, że liczba ta może faktycznie być bliższa 30%. Dr. Dean mówi o potencjalnej niewiarygodności informacji AHA, powołując się na fakt, że dwóch z czterech autorów ma silne powiązania z przemysłem farmaceutycznym.

Magnez

Jedno z kluczowych zaleceń dr. Carolyn Dean jest, aby pacjenci z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych przyjmowali suplementy magnezu w celu obniżenia poziomu cholesterolu, a następnie odstawili statyny.

Magnez jest naturalną statyną, która ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym pomaga utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Cholesterol, na pewnych poziomach, jest niezbędny dla hormonów i mózgu. Różne rodzaje suplementów magnezu można przyjmować w celu kontrolowania poziomu cholesterolu, pomagając organizmowi tworzyć i utrzymywać cholesterol na optymalnym poziomie. Suplementy magnezu mogą leczyć wysoki poziom cholesterolu, upewniając się, że organizm prawidłowo wykorzystuje cholesterol.

Alternatywy dla statyn

Wraz z suplementami magnezu istnieją różne alternatywy dla przyjmowania statyn, które można wypróbować, aby zapobiec gromadzeniu się złego cholesterolu. Obejmują one zmiany w kierunku zdrowszej diety, utrzymywanie prawidłowej wagi i regularne ćwiczenia. Zaprzestanie lub ograniczenie spożycia alkoholu i rzucenie palenia może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL.

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości