Magnez i nerwobóle

Magnez i nerwobóle

Aby dowiedzieć się, czy magnez jest skuteczny w leczeniu nerwów, warto najpierw zrozumieć związek między magnezem i funkcją nerwów.

Funkcja magnezu i nerwy

Badania pokazują, że magnez i wapń są ze sobą ściśle powiązane. Chociaż są niezbędne dla zdrowia kości, odgrywają również rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Magnez i wapń pozostają cząstkami naładowanymi dodatnio, ale w kontakcie z cząstkami naładowanymi ujemnie wytwarzają prąd elektryczny. Kwasy tłuszczowe w tkance nerwowej są naładowane ujemnie, więc poziom magnezu musi być ciągle uzupełniany, aby utrzymać prawidłowy prąd nerwowy.

Badania wykazują korelację między magnezem a przywspółczulnym układem nerwowym. Magnez wydaje się promować spokojny sen i tworzyć poczucie spokoju. Ze względu na swoje naturalne właściwości relaksacyjne, magnez jest często polecany pacjentom, którzy mają problemy ze snem.

Ponadto możliwe jest, że suplementy magnezu sprzyjają regeneracji nerwu kulszowego i zmniejszają reakcje zapalne. Diety bogate w magnez poprawiały regenerację nerwów i poprawiały regenerację neurologiczną u myszy z uszkodzonym nerwem kulszowym.

To nie jedyne badania wykazujące, że magnez może pomóc w uszkodzeniu nerwów. Jeśli cierpisz na nerwobóle, możesz skorzystać z przyjmowania magnezu, aby poprawić ogólny komfort i dobre samopoczucie.

Czy magnez pomaga w uszkodzeniu nerwów?

Magnez odgrywa rolę w ponad 300 układach enzymatycznych w całym organizmie, w tym w układzie nerwowym. Powyższe badania pokazują, że magnez jest niezbędny do generowania sygnałów elektrycznych między nerwami, ale korzyści wydają się sięgać znacznie głębiej.

Fundacja Neuropatii Obwodowej odkryła, że ​​magnez może pomóc pacjentom z neuropatią związaną z chemioterapią — stanem definiowanym jako uszkodzenie nerwów poza mózgiem i rdzeniem kręgowym, które powoduje ból, drętwienie i osłabienie.

W czasopiśmie Nutrients opublikowano również badanie, które wykazało, że osoby z wyższym poziomem magnezu rzadziej cierpią na neuropatię. Obserwacja korzyści płynących ze stosowania magnezu u pacjentów z neuropatią pokazuje nam, że ten minerał może wspomagać prawidłowe funkcjonowanie nerwów.

Magnez zapewnia dodatkowe korzyści osobom cierpiącym na skurcze lub skurcze mięśni. Magnez skutecznie poprawia te stany u kobiet starszych i kobiet w ciąży.

Jak zdobyć magnez, aby wspomagać nerwobóle?

Jeśli szukasz najlepszej formy magnezu na nerwobóle, zacznij od przyjrzenia się swojej diecie.

Urząd ds. Suplementów Diety sugeruje, że najlepiej jest zwiększyć poziom magnezu w jedzeniu. Zaleca się, aby większość ludzi spożywała od 350 do 400 mg dziennie. Możesz to zrobić, jedząc pokarmy bogate w magnez, takie jak:

  • Orzechy
  • Szpinak i inne warzywa liściaste
  • Nasiona
  • Czarna fasola
  • Gryka
  • Masło orzechowe
  • Zboża

Aby wesprzeć zdrowy układ nerwowy, możesz rozważyć dodanie suplementu magnezu aby zrekompensować złą dietę lub obecny styl życia. Chociaż istnieje wiele opcji, wybór odpowiedniego suplementu ma wpływ na ogólne wyniki, jakie ludzie osiągają dzięki magnezowi. Na przykład tlenek magnezu nie jest idealną formą suplementu wspomagającego układ nerwowy i jest bardziej odpowiedni do łagodzenia innych dolegliwości, takich jak zaparcia.

Płynny magnez

Wysokiej jakości, dobrze rozpuszczalna forma magnezu jest najlepsza dla mięśni, nerwów i bólu nerwów. Obejmuje to płynne suplementy magnezu, które pomagają ominąć rozkład podczas naturalnych procesów trawiennych. Płynna postać pozwala również na bardziej precyzyjne dawkowanie, ponieważ określasz swój osobisty poziom sytości.

Skutki uboczne i ryzyko

W przypadku niedoboru magnezu istnieje możliwość dodania większej ilości niż zalecana dzienna porcja. Nie ma ostatecznego limitu, ale jedno badanie sugeruje, że przyjmowanie do 1400 mg dziennie może być bezpieczne. Oczywiście jest to coś, co należy najpierw omówić z lekarzem.

Skutki przyjmowania nadmiaru magnezu mogą zauważyć osoby cierpiące na nerwobóle lub uszkodzenia nerwów. Na przykład objawy biegunki, których doświadczają zaawansowani diabetycy, są częstsze z powodu uszkodzenia nerwów jelitowych. Badania wykazały korzystny wpływ leczenia magnezem u pacjentów poddanych chemioterapii, jednak przyjmowanie suplementu może u niektórych pacjentów nasilać nudności. Mimo to większość ludzi doświadcza minimalnych skutków ubocznych, a jeśli wystąpią, efekty te można łatwo opanować, dostosowując dawkę.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości