Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2?

Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2?

Poinstruuję cię, abyś zrozumiał, jak podejmować właściwe decyzje dotyczące suplementów diety. Rozpoczniemy proces eliminowania nieporozumień na temat tego, dlaczego i jak stosować suplementy magnezu, wapnia, witaminy D i witaminy K.

"Biorę 20 000 jednostek witaminy D, ponieważ mój lekarz powiedział, że mam mało tej witaminy w testach ... Skończyłam w szpitalu z kamieniem nerkowym ... Co myśli Pani doktor, co to spowodowało?"

"Mam osteoporozę i biorę duże dawki wapnia ... Moje stawy są spuchnięte i bolesne ... Mój test gęstości kości jest gorszy ..."

"Nie mogę jeść zielonych warzyw z powodu rozcieńczalników krwi ... Moja osteopenia się pogarsza i obawiam się, że skończę z osteoporozą ..."

Czy rozpoznajesz którąś z powyższych skarg? Czy masz również listę tych problemów, które źle się czujesz, nawet jeśli zażywasz duże dawki kilku suplementów?

Codziennie otrzymuję od ciebie e-maile z takimi historiami. Poinstruuję cię trochę, abyś zrozumiał, jak podejmować właściwe decyzje dotyczące suplementów diety. Rozpoczniemy proces eliminowania nieporozumień na temat tego, dlaczego i jak stosować suplementy magnezu, wapnia, witaminy D i witaminy K.

Twój lekarz nie wie wszystkiego

To smutne, ale większość lekarzy alopatycznych ma bardzo małą wiedzę na temat żywienia. Chociaż z pewnością są w stanie wybrać i napisać przepis na badanie krwi - dzięki czemu możesz wykorzystać wyniki jako przewodnik dla własnych badań dotyczących dobrego samopoczucia - większość lekarzy nie w pełni zrozumiała wyniki żywieniowe tych badań.

Powiedzmy, że masz test na witaminę D. Niski wynik witaminy D niekoniecznie musi być naprawiony (wskazówka na później: poziomy witaminy D są związane z magnezem, wapniem i witaminą K). Ale jest prawdopodobne, że twój lekarz da ci wysokie dawki witaminy D, ponieważ ich wykształcenie mówi im, że niski wynik jest problemem. Naprawi twój tak zwany „niedobór witaminy D” w izolacji od innych partnerów żywieniowych.

Magnez, wapń, witamina D i witamina K są partnerami

Ponieważ ludzie są tak przyzwyczajeni do alopatycznego podejścia „izoluj i leczyć”, nie rozumieją, że istnieje silny związek między magnezem, wapniem, witaminą D i witaminą K. W kolejnych artykułach opiszę każdy z nich osobno. Jak działają w tym partnerstwie i skąd wiesz, czy musisz dodać jeden lub więcej z nich.

Dlaczego izolacja każdego składnika odżywczego jest problemem

W moim wydaniu Magnez dla zdrowia z 2017 roku podzieliłem się informacjami na temat związku między magnezem, wapniem i witaminą D:

Magnez jest wymagany do wielu etapów szlaku metabolizmu witaminy D, w tym do konwersji witaminy D z jej postaci magazynowanej (która jest również formą, którą znajdziesz w suplementach) do postaci aktywnej. Oznacza to, że jeśli przyjmujesz wyjątkowo wysokie dawki witaminy D, możesz skończyć z niedoborem magnezu i nie wiesz, co się dzieje.
Co gorsza, witamina D zwiększa wchłanianie wapnia w przewodzie pokarmowym. Kiedy zaczynasz przyjmować duże dawki witaminy D, możesz gromadzić tyle wapnia, że przekracza on magnez i wydala go z organizmu - powodując zwapnienie tkanek i niedobór magnezu.

W dalszej części książki dodaję informacje o roli witaminy K:

Do prawidłowego funkcjonowania witaminy D, wapnia i magnezu polecam witaminę K2. Dr Weston Price, inspiracja fundacji Weston A. Price Foundation, odkrył czynnik X, który okazał się witaminą K2. Witamina K2 pomaga poprowadzić wapń do kości tam, gdzie jest potrzebny, zamiast pozwalać na krążenie w celu zwapnienia naczyń krwionośnych i innych tkanek miękkich.

Moje uwagi na temat początkowych skarg

"Biorę 20 000 jednostek witaminy D, ponieważ mój lekarz powiedział, że mam mało tej witaminy w testach ... Skończyłam w szpitalu z kamieniem nerkowym ... Co myśli Pani doktor, co to spowodowało?"

Moim zdaniem ta osoba uzupełnia zbyt dużo witaminy D i ma niedobór magnezu. Możliwe jest również, że ta nierównowaga żywieniowa nie prowadzi skutecznie wapnia do kości.

"Mam osteoporozę i biorę duże dawki wapnia ... Moje stawy są spuchnięte i bolesne ... Mój test gęstości kości jest gorszy ..."

W takim przypadku sugerowałbym dodanie większej ilości magnezu i stopniowe zmniejszanie suplementacji wapnia. Jeśli ktoś ma niedobór magnezu, suplementacja wapnia nie poprawi zdrowia kości.

"Nie mogę jeść zielonych warzyw z powodu rozcieńczalników krwi ... Moja osteopenia się pogarsza i obawiam się, że skończę z osteoporozą..."

Jak wspomniałam wcześniej, witamina K kontroluje wysyłanie wapnia do kości. Czy to możliwe, że ten pacjent ma niedobór witaminy K? Opiszę później w innym artykule.

Ponieważ mam nadzieję, że nie możesz się doczekać kolejnych artykułów!

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości