Moje zalecenia dietetyczne - Ketoza

Moje zalecenia dietetyczne - Ketoza

W moim ostatnim oświadczeniu na temat tej diety, którą teraz uważam za moją ulubioną, nie wyrażam się bardzo entuzjastycznie. W 2017 roku pisałam o ketozie:

Dieta ketogeniczna jest dietą wysokotłuszczową. Spożywane jest dużo białka i mało węglowodanów. Ta dieta była stosowana przede wszystkim w leczeniu padaczki u dzieci i jakoś stała się najnowszym szaleństwem na odchudzanie.

Uważam to za bardzo niezrównoważone. Stara się zmusić twoje ciało do wykorzystania tłuszczu jako źródła energii, a nie węglowodanów i białka. Gram tłuszczu ma dziewięć kalorii w porównaniu z gramem białka o czterech kaloriach. Więc jeśli spalasz tłuszcz, spalasz więcej kalorii.

Klasyczna dieta ketonowa zawiera czterokrotnie więcej tłuszczu niż jedna część połączonego białka i węglowodanów. Odmianą jest stosowanie oleju kokosowego jako średniołańcuchowego tłuszczu. Minusem, który powiedziałabym, jest to, że jest bardzo niezrównoważony – jest to inny sposób, w jaki przyszedłeś wyczerpać magnez. Dla większości ludzi nie jest to zrównoważone - pięć procent węglowodanów na tysiąc pięćset kalorii to 30 lub siedem gramów. Jedynym węglowodanem, jaki udało mi się znaleźć, który spełniałby te pięć procent kryteriów, była średniej wielkości marchewka. Otóż to. To są twoje węglowodany dziennie. Wiem, że trochę to dramatyzuję, ale nie uważam tego za zrównoważone.

Odkryłam również, że dieta wysokotłuszczowa może przeciążać pęcherzyk żółciowy, ponieważ musi wytwarzać nadmierną żółć w celu trawienia tłuszczu. Może to powodować wzdęcia u wielu osób. Ma bardzo wysoką zawartość wapnia, ponieważ jesz dużo nabiału w celu uzupełnienia zawartości tłuszczu. Ma niską zawartość magnezu.

W odniesieniu do produktów mlecznych zawierają one np. 600 miligramów wapnia w 90 g sera cheddar itp. Ludzie, którzy piją kefir, otrzymują 190 miligramów wapnia w 180 ml, I znam wielu wegetarian, którzy piją dużo kefiru dziennie, ponieważ chcą zwiększyć spożycie białka. Nie zdając sobie sprawy, że spożywają zbyt dużo wapnia.

Lekarze popierający ketozę przyznają, że skurcze mięśni, zaparcia i kamienie nerkowe mogą powodować nadmierne ilości wapnia. Magnez jest niezbędny do utrzymania wapnia w roztworze i skierowany do kości i zębów. Jeśli nie wystarczy, wapń wytrąci się w tętnicach - tętnicach wieńcowych, szyjnych i nerkowych i może tworzyć kamienie nerkowe, kamienie żółciowe, ostrogi piętowe, zwapnienie tkanki piersi itp. Dieta ketogeniczna może prowadzić do problemów, w których organizm myśli, że głoduje i zmniejsza funkcję tarczycy.

Dlaczego zmieniłam zdanie na temat diety ketonowej?

Słyszę o diecie ketonowej od dziesięcioleci. Niestety moje pierwsze doświadczenie było negatywne. Otyła pacjentka z cukrzycą powiedziała mi, że kiedy zastosowała dietę ketonową, trafiła do szpitala z kwasicą ketonową i pogorszeniem objawów psychicznych. Na podstawie tego jednego przypadku unikałam diety ketonowej przez wiele lat. Czytałam o jego sukcesie w przypadkach epilepsji, gdzie nic innego nie pomagało. Potem stopniowo odłączałam uszy na tyle, aby usłyszeć o jego sukcesie w odchudzaniu. Wreszcie klienci zaczęli mnie pytać o dietę i wiedziałam, że nie mogę dłużej chować głowy w piasku - w moim przypadku w koszyku owoców!

Co to jest dieta ketonowa?

72% populacji ma nadwagę i otyłość z powikłaniami cukrzycy, zespołem metabolicznym, wysokim ciśnieniem krwi, wysokim poziomem cholesterolu, chorobami serca i chorobami nerek. Dieta ketonowa ma na celu obniżenie poziomu insuliny indukującej tłuszcz poprzez unikanie węglowodanów i włączenie spalania tłuszczu. Wydaje się, że działa na zmotywowaną osobę, ale czy może odwrócić obecny wolny marsz do wczesnej śmierci większości populacji amerykańskiej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dogłębnie zbadałam najbardziej udanych zwolenników diety ketonowej, takich jak dr Jason Fung, kanadyjski nefrolog, który współpracuje z pacjentami z cukrzycą, aby odwrócić ten stan za pomocą diety ketonowej. Sama również eksperymentowałam z dietą. Pozwól, że podzielę się z tobą moimi badaniami i doświadczeniami.

Winą za to są owoce

Następnie szczerze opisuję mój plan żywieniowy przed ketozą, co doprowadziło mnie do momentu, w którym chciałam schudnąć:

Od czasu przeprowadzki do Maui stałam się owocowo-holikiem, co jest łatwe do zrobienia, gdy mogę zbierać różnego rodzaju owoce z drzew podczas porannego spaceru! Stopniowo przybierałam na wadze niepostrzeżenie, aż w końcu ważyłam o 7 kg więcej niż moja normalna waga, która na mojej małej wysokości wynosi 48 kg. Więc wychodziłam na konieczną drogę - odchudzanie. Przezwyciężyłam tortury w tradycyjnej formie ograniczania kalorii i próbowałam spalić kalorie innym ćwiczeniem. Miałam szczęście, że nigdy wcześniej nie musiałam stosować diety, więc pomyślałam, że nie jestem w tym dobra.

Nawet w czasach, gdy byłabym bardzo surowa i zjadałam tylko jeden posiłek dziennie i ćwiczyłam przez kilka godzin, nie schudłam. Byłam pewna, że moja waga została zerwana. W końcu dotarłam do punktu, w którym musiałam spróbować ketozy.

Nie chodzi o kalorie

Jak powiedziałam wcześniej, kiedy zaczęłam badać dietę keto, znalazłam pracę dr Jason Fung. Napisał, że po obserwowaniu, jak jego alopatyczne leczenie kończyło się niepowodzeniem u pacjentów z nerkami, zdał sobie sprawę, że przyczyną jest otyłość. Obserwował postęp otyłości w cukrzycę i niewydolność nerek. Uznał, że ktoś musi rozwiązać problem, i napisał o swoich odkryciach w swojej książce Kod otyłości. Jego badania potwierdzają moje doświadczenie, że ograniczenie kalorii i ćwiczenia nie miały wystarczająco dużego wpływu na moją utratę wagi. Dr Fung posuwa się nawet do stwierdzenia: „Wskaźnik niepowodzenia strategii - jedz mniej, rusz więcej” wynosi około 99%!”

Podstawy otyłości - mój przegląd badań dr Funga

Dr Fung, mieszkając w Toronto, w domu dr. Bantinga i Besta, którzy odkryli insulinę, był zaskoczony, że już 150 lat temu Banting nazwał rafinowane węglowodany przyczyną cukrzycy! Fung twierdzi, że to niewiarygodne, że tak długo zajęło medycynie uświadomienie sobie, że Banting miał rację. Dr Fung potrzebował jeszcze kilku lat, aby przekonać swoich kolegów, że coś mu się podoba. Na szczęście obecnie wielu stosuje dietę ketonową i przerywany post i poleca swoich pacjentów.

Dr Fung odkrył, że przybieranie na wadze nie ma nic wspólnego z kaloriami i dlatego umyka nam konsekwentna utrata masy ciała. Podstawowym powodem jest nasz niestabilny związek z hormonem insuliny. Jeśli produkujesz zbyt dużo insuliny, zgodnie z jej podstawową zasadą wlewasz glukozę do komórek w celu uzyskania energii, a gdy komórki są pełne, nadmiar jest magazynowany w komórkach tłuszczowych. Diety o niskiej zawartości węglowodanów, które nie wyzwalają automatycznych skoków insuliny, konsekwentnie utrzymują niski poziom insuliny, zmniejszają przyrost masy ciała, a nawet pozwalają niektórym osobom cofnąć cukrzycę typu II.

Kiedy jednak diety niskowęglowodanowe zostały połączone z dietami wysokotłuszczowymi, wydarzyło się coś bardzo interesującego. Bez węglowodanów do spalenia w celu szybkiej energii glukozy, ciało musiało przejść do spalania tłuszczu, co w rezultacie wytwarza ketony jako paliwo komórkowe i powoduje utratę wagi! Ketony są naturalnym produktem rozkładu płonących tłuszczów; to nie jest oznaka kwasicy ketonowej, na którą cierpiał mój pacjent. Kwasica ketonowa w cukrzycy jest doskonałą burzą wysokich ketonów, przedłużonego wysokiego poziomu cukru we krwi i niedoboru insuliny. Bycie w ketozie na diecie ketonowej jest dobrą rzeczą. Wskazuje, że znajdujesz się w strefie spalania tłuszczu. Ketony można mierzyć, badając mocz za pomocą miarki ketonowej i dostarczają informacji zwrotnych na temat liczby węglowodanów, które można zjeść i nadal przebywać w strefie spalania tłuszczu.

Powtórzę - insulina jest hormonem, który określa, czy energia jest spalana w komórkach, czy raczej jest w komórkach przechowywana. Cukier jest przechowywany w wątrobie jako glikogen, a tłuszcz jest przechowywany w komórkach tłuszczowych. Zmagazynowana energia z glikogenu jest tak bliska, jak pieniądze w torebce, ale zgromadzony tłuszcz jest jak pieniądze w banku i jest trudniejszy do zdobycia i jest dostępny tylko wtedy, gdy cały zgromadzony cukier jest zużyty. Kiedy jesz węglowodany, insulina rośnie; gdy insulina spada, mówi ciału, aby uwolniło energię z miejsc magazynowania glikogenu w wątrobie i mięśniach. Nie mogę pominąć ważnego faktu, że dieta bogata w białko również stymuluje uwalnianie insuliny - szczególnie białka zwierzęcego. Dlatego w ketozie zaleca się umiarkowaną ilość białka.

Przerywany post

Zaczęłam własny eksperyment z dietą Keto od trzydniowego postu. Potem kontynuowałam post przez 24-48 godzin raz w tygodniu, kiedy traciłam na wadze. Post szybko spala zgromadzony cukier, aby można było uruchomić przełącznik spalania tłuszczu. Dieta niskowęglowodanowa zapobiega spalaniu i przechowywaniu węglowodanów, dzięki czemu można kontynuować w strefie spalania tłuszczu. Badając dietę keto i post, przeczytałam, że węglowodany nie są niezbędne w naszej diecie. To był jeden z moich argumentów przeciwko diecie o bardzo niskiej zawartości węglowodanów. i zmieniłam zdanie po tych badaniach. Jeśli glukoza jest wymagana, organizm może wytwarzać węglowodany z kwasów tłuszczowych i białka w procesie zwanym glukoneogenezą.

Tak więc nie potrzebujemy węglowodanów w naszej diecie

Podczas postu brałam ReMag, ReMyte, ReCalcia, ReAline i RNA Reset Drops. Ciało szuka składników odżywczych, tłuszczów lub cukrów w jedzeniu, które jemy. Jeśli pozyskujesz składniki odżywcze z ketonów poprzez spalanie naszych zapasów tłuszczu i otrzymujesz minerały i niektóre witaminy z formuł uzupełniających, większość ludzi może pościć przez kilka dni z minimalnym dyskomfortem.

Moja zasada postu

Co mogę powiedzieć o poście z wyjątkiem - nie jedz niczego! Mogę jednak udzielić Ci porady, jak wesprzeć swoje ciało w składniki odżywcze podczas postu!

Pij wodę soloną solą morską przez cały dzień wraz z dzienną dawką ReMag, ReMyte i ReCalcia. Instrukcje dotyczące nawodnienia: pomnóż swoją wagę przez 0,03 - wynikiem jest minimalna ilość litrów, którą powinieneś wypić dziennie. Dodaj 1 łyżeczkę himalajskiej, celtyckiej lub morskiej soli do każdego litra.

Weź ReAline dwa razy dziennie.

Weź RNA Reset Drops dwa razy dziennie.

Weź dwa razy dziennie proszek z łuski psyllium i napój z glinki bentonitowej, aby wchłonąć toksyny.
Jeśli chcesz coś „posmakować” podczas postu, zamiast kawy wypij bezkofeinowe herbaty ziołowe. Lapacho jest jednym z najlepszych, szczególnie dla osób z przerostem drożdży, ponieważ ma właściwości przeciwgrzybicze.

Wspieraj swój detoks: nie będziesz mieć grypy ketonowej

Moje doświadczenia z leczeniem przerostu drożdży za pomocą protokołu Yeast ReSet doprowadziły mnie do stosowania bentonitu i nasion psyllium dwa razy dziennie podczas postu. Używam go do wchłaniania toksyn z obumierania drożdży i toksyn uwalnianych z tłuszczu. Psyllium również zwiększa stolec i możesz nadal wykonywać wypróżnienia. Możesz także zrobić lewatywę z kawy podczas postu.

Oto przepis na drożdżowy napój detoksykacyjny, którego użyłam podczas postu:

Glina bentonitowa, płynna: Rozpocznij od 1-3 łyżeczek do herbaty. Biorę 1 łyżkę stołową dwa razy dziennie w 120 ml wody wraz z psyllium podczas postu.

Najpierw wstaw płynny bentonit, a następnie psyllium; dodaj wodę i energicznie wstrząśnij i wypij szybko.

Bentonit absorbuje toksyny jelitowe, a psyllium gromadzi się w jelitach, więc nadal będziesz mieć ruchy jelitowe podczas postu, zapobiegając ponownemu wchłanianiu toksyn jelitowych. Robię też lewatywę podczas postu. Ale nie polecam wszystkim lewatyw z kawy. Musisz zdecydować, czy jesteś „wystarczająco zdrowy”, aby z nich korzystać.

Moja obecna dieta ketonowa

Kiedy kończę swój trzydniowy post, kontynuuję dietę ketonową. Podzielę się z Tobą poniższymi informacjami, abyś mógł(a) szybko zacząć stosować dietę ketonową, jeśli zdecydujesz się pracować z tym planem żywieniowym:

5:00: ½ łyżeczki ReMag w 10 uncjach wody z solą wraz z jedną ReAline, jedną Blue Ice Royal i dwiema witaminą C na bazie żywności (łącznie 400 mg).

6:00: 1 łyżeczka RNA Reset Drops

6:15: Poranny spacer

8:00: 10 uncji słonej wody morskiej

9:30: 1 łyżeczka. proszek z nasion psyllium (drobno zmielony) i bentonit 1 łyżka. płyn w 4 uncje z soloną wodą morską, a następnie 8 uncji wody z solą

11:30: Sałatka jarzynowa - wysokotłuszczowa, średnia dawka białka z kurczaka z kurczaka, łososia lub tuńczyka z 3 łyżkami masła makadamia (masła orzechowego). Mieszam w kiszonej kapuście, kroję pomidory koktajlowe, awokado, 20 suszonych żurawin. Następnie dodaj kapustę, pomidory czereśniowe, awokado, sałatę, rukolę, szpinak, jarmuż, kolendrę, strąki fasoli, zieloną cebulę, miętę, bazylię - lub jakiekolwiek inne zielone warzywo od mojego rolnika ekologicznego. Mój domowy sos sałatkowy to olej oliwkowy, czosnek, ocet jabłkowy, musztarda Dijon. Jem połowę sałatki, a resztę oszczędzam na około 5-6 godzin później.

12:00: 1 łyżeczka. ReMyte, 1 łyżeczka. ReCalcia

14:30: Pływanie 30 minut

16:30: Druga połowa sałatki

18:30: ¼-½ szklanki mrożonych malin z 2-3 uncjami mleka kokosowego i 2-3 uncjami koziego mleka kefir

21:30: ½ łyżeczki. ReMag w 6 uncji. woda wraz z jedną ReAline, jedną Blue Ice Royal, dwiema witaminą C na bazie żywności (400 mg).

Kiedy spisuję swoją dietę, zdaję sobie sprawę, że nie wydaje mi się, że jem bardzo dużo, ale z pasztetem, awokado i oliwą z oliwek czuję się całkiem pełna. W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy korzystałam z RNA ReSet Drops, byłam całkiem zadowolony z dużo mniejszej ilości jedzenia niż kiedyś. Naprawdę lubię dwie zasady diety ketonowej:

Nie jedz, jeśli nie jesteś głodny, i jedz, dopóki nie będziesz zadowolony.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości