Magnez jako naturalne lekarstwo na cholesterol

Magnez jako naturalne lekarstwo na cholesterol

Wiele osób stosuje leki na wysoki poziom cholesterolu. Czy leki te można zastąpić w naturalny sposób? Prawdopodobnie zgadujesz, że tak.

Statyny to grupa silnych leków, które blokują określony enzym w wątrobie, który pomaga wytwarzać cholesterol. Gdy enzym ten jest zablokowany, poziom cholesterolu obniża się. Enzym ten robi jednak znacznie więcej w organizmie niż tylko wytwarzanie cholesterolu, więc gdy jest stłumiony przez statyny, pociągają za sobą daleko idące konsekwencje.

Jednym z głównych skutków ubocznych, które lek uznaje, jest zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i zaburzenie czynności wątroby. Jeśli bierzesz statyny, musisz regularnie wykonywać badania krwi w celu wykrycia uszkodzenia wątroby. Zatrzymanie statyn w przypadku uszkodzenia wątroby zwykle odwraca problem.

Innym uznanym działaniem niepożądanym, miopatią statynową, jest jatrogenny (wywołany przez lekarza) stan, który uszkadza mięśnie i jest całkowicie związany z przyjmowaniem statyn. Do 20 procent użytkowników statyn może odczuwać ból mięśni, tkliwość i osłabienie. Ale firmy farmaceutyczne zgłaszają tylko 0,1 procentowe uszkodzenie mięśni, zwane rabdomiolizą, spowodowane przez statyny, dlatego mogą powiedzieć, że objawy mięśni są rzadkie. Ignorują one jedną na pięć osób, które cierpią z powodu terapii statynami, zwykle otrzymując inne leki, aby mogły tolerować działania uboczne statyn.

Każda aktywność metaboliczna w organizmie zależy od enzymów.

Na przykład wytwarzanie cholesterolu wymaga specyficznego enzymu zwanego reduktazy HMG-CoA. Jak się okazuje, magnez spowalnia tę reakcję enzymatyczną, gdy cholesterol jest obecny w wystarczających ilościach i przyspiesza go, gdy potrzebujemy więcej. Reduktaza HMG-CoA to ten sam enzym, który leki statynowe atakują i hamują. Mechanizmy są prawie takie same; jednak magnez jest naturalnym sposobem ewolucji organizmu w celu kontrolowania i równoważenia poziomu cholesterolu, podczas gdy statyny są używane do niszczenia całego procesu.

Jeśli w organizmie występuje wystarczająca ilość magnezu, cholesterol będzie ograniczony do niezbędnych funkcji - produkcji hormonów i utrzymania błon - i nie będzie wytwarzany w nadmiarze. Pamiętaj, że większość cholesterolu w organizmie jest wytwarzana w wątrobie, więc jeśli nie jest potrzebny, organizm go nie produkuje - ale ten mechanizm zależy od wystarczającej ilości magnezu.

Cholesterol zwiększył się w populacji tylko w naszych obecnych okolicznościach - poprzez uprawę żywności w glebie z niedoborem magnezu, niski poziom magnezu w żywności przetworzonej i nadmierne spożycie żywności bogatej w wapń bez suplementacji magnezem. Jeśli nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby ograniczyć aktywność enzymu zmieniającego cholesterol, nasz organizm jest zmuszony produkować więcej cholesterolu niż jest to konieczne.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości