Niedobór magnezu powoduje, że witamina D jest nieskuteczna

Niedobór magnezu powoduje, że witamina D jest nieskuteczna

Ciekawy artykuł o tym, jak wszystko musi być zrównoważone - witamina D w tabletkach, stosowana sama, niekoniecznie oznacza poprawę zdrowia, może działać wręcz przeciwnie.

Amerykańskie Towarzystwo Osteopatyczne informuje, że do 50% populacji USA ma niedobór magnezu, co oznacza, że nie są w stanie wykorzystać witaminy D.

Zasadniczo witamina D nie może być metabolizowana z formy nieaktywnej do formy aktywnej bez wystarczającej ilości magnezu. Być może wszyscy jesteście napełnieni dużą ilością nieaktywnej witaminy D - która jest czasem badaniem krwi wykonywanym przez lekarzy - a jednak nie macie wystarczającej ilości magnezu, aby przekształcić ją w aktywną witaminę D. Kolejnym interesującym punktem pochodzącym z tych badań jest to, że suplementy witaminy D mogą zwiększać wapń i fosforan, ale nadal masz niedobór witaminy D. Zwiększa to problem zwapnienia naczyń, które, jak mówią, występują, gdy poziom magnezu nie jest wystarczająco wysoki.

Współautor badania mówi, że „ludzie biorą suplementy witaminy D, ale nie zdają sobie sprawy, jak się metabolizuje. Bez magnezu witamina D nie jest tak naprawdę przydatna ani bezpieczna.”

Oto scenariusz, o którym piszę w Magnez dla zdrowia (2017) „Czułeś się świetnie ze swoim magnezem, a następnie zaczynasz brać dużą dawkę witaminy D i znów doświadczasz objawów niedoboru magnezu. Magnez bierze udział w 8 reakcjach chemicznych niezbędnych do przekształcenia witaminy D z jej formy przechowywania w formę aktywną. Oznacza to, że jeśli weźmiesz ekstremalnie wysokie dawki, które teraz zalecają lekarze alopatyczni, możesz spaść w niedobór magnezu i nie wiem dlaczego. Z tego powodu nie polecam więcej niż 1000–2000 IU witaminy D3 dziennie. I nigdy nie bierz witaminy D bez magnezu.”

Z istniejącej literatury wiemy, że niska witamina D zwiększa ryzyko śmiertelności i zachorowalności, a magnez odgrywa istotną rolę w metabolizmie witaminy D. Łącząc te dwa fakty, naukowcy w badaniu z 2015 r. Zbadali, czy spożycie magnezu modyfikuje stężenie D3 w surowicy (25) i jego związek ze śmiertelnością mężczyzn w średnim wieku i starszych. [Ii] Badaniem objęto 1892 mężczyzn w wieku 42–60 lat bez chorób sercowo-naczyniowych lub raka. Doszli do wniosku, że niskie stężenie D3 w surowicy (OH) było związane ze zwiększonym ryzykiem śmierci, głównie u osób z niższym spożyciem magnezu."

Aby uzyskać optymalną równowagę kości, polecam minerały w ReMag, ReMyte i ReCalcia (jeśli otrzymujesz mniej niż 600 mg wapnia w swojej diecie) oraz Blue Ice Royal, który dostarcza witaminy A, D, K2 i kwasy tłuszczowe omega-3.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości