Magnez pomaga w problemach starzenia (część 3)

Magnez pomaga w problemach starzenia (część 3)

Ostatnia część zawierająca również wskazówki dotyczące lepszego stylu życia i zdrowszego starzenia się.

Kontynuacja pierwszej i drugiej części poświęconej zależności magnezu i starzenia.

W swoim artykule „Telomery pragną magnezu” i chwalę pracę dr. Burton i Bella Altura, ponieważ fachowo określają znaczenie magnezu we wszystkich aspektach życia, w tym w przeciwdziałaniu efektom starzenia.

Na czym koncentruje się medycyna alopatyczna? Artykuł w Yahoo z kwietnia 2018 r. zachwala rzekomy przełom w medycynie „Enzym, który wpływa na starzenie się, odkodowanie raka”.

Wygląda na to, że naukowcy spędzili 20 lat na mapowaniu enzymu zwanego telomerazą, który naprawia końcówki chromosomów (zwane telomerami), dzięki czemu nie strzępią się i nie niszczą. Naukowcy byli zachwyceni. Mówią, że dekodowanie telomerazy może prowadzić do leków, które spowalniają lub blokują proces starzenia i prowadzą do nowych metod leczenia raka. Ale jak zwykle liczą kurczaki na długo przed wykluciem.

Bawią się też ogniem. Niedobór telomerazy może przyspieszyć śmierć komórki lub zbyt duża ilość telomerazy „****wspiera nieokiełznany wzrost komórek w większości ludzkich nowotworów****”. Naukowcy nie wiedzą, jak sterować wyłącznikiem telomerazy - znają tylko jej sekwencję genetycz.

Dopóki nie osiągną prawdziwego przełomu i prawdziwej kuracji stabilizującej telomery, polecam mojemu staremu przyjacielowi magnez! Przedstawiłem ten przypadek w moim artykule „Magnez stabilizuje telomery” w sierpniu 2012 r. A oto, co mówię w mojej książce:

Obecne badania nad starzeniem się są mocno powiązane z telomerami. W miarę starzenia się pokolenia wyżu demograficznego desperacko staramy się znaleźć sposób na pozostanie młodszym. Badania przeciwdziałające starzeniu się to branża warta wiele miliardów dolarów. Oprócz liftingu i botoksu, znalezienie sposobu na ochronę naszych telomerów stało się Świętym Graalem badań nad długowiecznością.

Nie powinno dziwić, że magnez jest ściśle związany z telomerami. Ale prawdziwym szokiem jest to, że niewielu badaczy koncentruje się na cudownym działaniu magnezu w zapobieganiu rozpadowi telomerów. Zamiast tego szukają leków lub formułują drogie suplementy, aby uratować telomery - ignorując rozwiązanie, które jest tuż przed ich oczami.

Skrócone telomery odpowiadają wielu stanom związanym ze starzeniem się, w tym chorobom serca. Choroby serca są często wynikiem niedoboru magnezu. Dwaj znakomici badacze magnezu, lekarze Burton i Bella Alturowie, którzy napisali przedmowę do tej książki, opublikowali ponad 1000 artykułów naukowych, z których większość dotyczy magnezu. W 2014 roku Alturowie wzięły udział w przełomowych badaniach nad magnezem i enzymem telomerazy.

Prosimy o przeczytanie całego artykułu online. W nim Alturowie opisują 25 lat swoich badań, które zapowiadają niniejsze badanie. Część dyskusji w artykule jest szczególnie ważna, pokazując, jak telomery są uszkadzane przez szereg czynników środowiskowych, z których wszystkie można leczyć i zapobiegać poprzez terapeutyczne poziomy magnezu. Artykuł jest poparty 142 odniesieniami i jest tak genialny, że jestem podekscytowany i chcę zacytować dla Ciebie każde jego słowo.

Pozwólcie, że najpierw przedstawię wyniki badania: w tym badaniu na zwierzętach zdrowe szczury testowano pod kątem poziomu magnezu. Zwierzęta następnie podzielono na dwie grupy. Jedna grupa zjadła karmę dla szczurów ze standardowymi ilościami magnezu; druga grupa otrzymała karmę ze zmniejszoną zawartością magnezu. Po 21 dniach poziomy telomerazy spadły o 70-88 procent w grupie o niskiej zawartości magnezu. Telomeraza mierzona specyficznie w komórkach serca była podobnie obniżona. Zwiększyły się wskaźniki uszkodzenia DNA przez wolne rodniki; wolne rodniki skracają telomery.

Podsumowując, Alturowie stwierdzili: „Uważamy, że biorąc pod uwagę obecny raport i inne prace niedawno opublikowane przez nasze laboratoria, przedłużający się niedobór magnezu powinien zostać zakwalifikowany jako kolejny mechanizm epigenetyczny”.

Przez mechanizm epigenetyczny rozumieją, że na telomerazę nie wpływa jakiś czynnik dziedziczony w naszych genach i chromosomach, ale zewnętrzny „przełącznik”. Ten zewnętrzny przełącznik to magnez. Epigenetyka to badanie zmian komórkowych lub genetycznych, które wynikają z czynników zewnętrznych lub środowiskowych, które włączają i wyłączają geny oraz wpływają na ekspresję genów w komórkach. To wspaniała wiadomość, że magnez ma zdolność pozytywnego wpływu na geny i utrzymuje nasze telomery tam, gdzie należą, na końcu chromosomów.

Oto zalecenia dotyczące długowieczności, które zamieszczam w mojej książce.

Zarządzanie toksycznością aluminium i metali ciężkich

 1. Używaj tylko przefiltrowanej wody i upewnij się, że filtr gwarantuje usunięcie aluminium.
 2. Zalecenia dotyczące spożycia wody: Pij 2 litry wody dziennie. Dodaj sól morską lub himalajską: ¼ - ½ łyżeczki na każdą kwartę / litr wody pitnej.
 3. Regularnie bierz wszystkie minerały i produkty odtruwające z mojej firmy.
 4. Sprawdź etykiety i unikaj środków zobojętniających zawierających aluminium.
 5. Używaj naturalnych antyperspirantów - bez aluminium.
 6. Unikaj gotowania w aluminiowych garnkach.
 7. Nie pij soków owocowych ani napojów bezalkoholowych przechowywanych w aluminiowych pojemnikach.
 8. Sprawdź, czy nie ma chorób tarczycy i zastosuj odpowiednie leczenie.
 9. Weź ReMyte, który dostarcza 9 minerałów potrzebnych do produkcji hormonów tarczycy.
 10. Sprawdź toksyczność metali ciężkich (aluminium, rtęć, miedź, ołów i żelazo) poprzez badanie moczu lub analizę włosów.
 11. Dążysz do delikatnej detoksykacji metali ciężkich. Polecam ReAline, który dostarcza prekursorów glutationu i metylowanych witamin z grupy B.
 12. Unikaj amalgamatów lub zlecaj ich wymianę dentystom przeszkolonym w tej kwestii.
 13. Usuń wszystkie chemikalia z domu i najbliższego otoczenia.
 14. Jedz żywność organiczną.
 15. Ćwicz.
 16. Regularnie korzystaj z sauny.

Porady dietetyczne dla długowieczności

Ogólne zalecenia żywieniowe są następujące:

 1. Wyklucz alkohol, kawę, biały cukier, białą mąkę, gluten, smażone potrawy, kwasy tłuszczowe trans (występujące w margarynie oraz w pieczonej, smażonej i przetworzonej żywności).
 2. Białko zwierzęce: organiczne: wołowina od zwierząt karmionych trawą, kury i jajka z wolnego wybiegu, ryby (dziki łosoś)
 3. Białko z nabiału: sfermentowany nabiał, ser bez laktozy, zamiennik posiłku ReStructure Meal (bez kazeiny, serwatka o bardzo niskiej zawartości laktozy, groch, białko ryżu), Białko wegetariańskie: rośliny strączkowe, zboża bezglutenowe, orzechy, nasiona
 4. Zdrowe węglowodany: surowe, gotowane i fermentowane warzywa oraz 2-3 owoce dziennie. Pokarmy bogate w wapń są zwykle również bogate w magnez; obejmują orzechy i nasiona, sardynki, kapustę chińską, kapustę i brokuły.
 5. Tłuszcze i oleje: masło, oliwa z oliwek, olej lniany, olej sezamowy i olej kokosowy.
 6. Żywność lecznicza obejmuje kolendrę, czosnek, cebulę, wodorosty i imbir, które pomagają wiązać i wydalać metale ciężkie.

Suplementy uzupełniające dla długowieczności

ReMag: Za pomocą pikometru stabilizowanego jonowo, nie przeczyszczającego magnezu można osiągnąć terapeutyczne ilości. Zacznij od ¼ łyżeczki (75 mg) i dodaj do 2-3 łyżeczek (300-900 mg) dziennie. Dodaj ReMag do litra wody i popijaj przez cały dzień, aby uzyskać pełne wchłanianie.

ReMyte: Roztwór mineralny: ½ łyżeczki trzy razy dziennie lub w litrze wody z ReMag i popijając przez cały dzień.

ReAline: 1 kapsułka dwa razy dziennie (zawiera: B1 na bazie żywności, 4 metylofolian: B2, B6, metylofolan, B12, plus L-metioninę (prekursor glutationu) i L-taurynę, która wspomaga serce i utratę wagi).

Witamina C

Witamina D3: 1000 IU lub 20 minut dziennie na słońcu. Blue Ice Royal dostarcza witaminy A, D, K2 ze sfermentowanego oleju z wątroby dorsza i oleju maślanego. Dawkowanie: 1 kapsułka 2x / dzień.

Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości