Mam ataki paniki! Proszę o pomoc, Pani Dr Dean!

Mam ataki paniki! Proszę o pomoc, Pani Dr Dean!

Moje serce wali. Pocę się i trzęsę. Nie mogę oddychać i czuję się jakbym się dusił. Mam bóle w klatce piersiowej i nudności. Czuję zawroty głowy, jakbym miał zemdleć. Zamarzam, mrowi mnie w palcach u rąk i nóg i nic nie wydaje mi się prawdziwe. Czy umieram, czy wariuję?

W przypadku braku innej diagnozy medycznej możesz mieć atak lęku, który jest nagłym zachwianiem równowagi chemicznej w organizmie, które wywołuje intensywny strach lub dyskomfort. Podczas gdy atak paniki lub lęku może osiągnąć swój szczyt w ciągu kilku minut, połączenie groźnych objawów i chemicznego oparzenia może sprawić, że osoba zacznie się trząść godzinami, a nawet dniami.

Istnieje mnóstwo informacji na temat problemów psychologicznych i psychiatrycznych, które powodują lęk. Dlatego wolałabym omówić występowanie lęku jako skutku niedoboru magnezu i / lub zaostrzenia niepokoju wywołanego stresem, ponieważ nie masz wystarczającej ilości magnezu, aby Twoje ciało było zrelaksowane w obliczu przytłaczającego stresu.

Dla początkujących

Jak wspomniałam w poprzednich postach, początkującym odpowiadam po prostu na wszystkie pytania. Tak więc, w przypadku ataków lęku / lęku, moja prosta rada brzmi: zacznij nasycać swoje ciało silnie wchłanianym magnezem, który nie wywołuje efektu przeczyszczającego, jeśli masz zdrowe jelita. W przypadku większości ludzi ostatecznie weźmiesz od 600 do 1200 mg wysoko przyswajalnego magnezu dziennie. Osobiście używam ReMag®, ponieważ zaprojektowałam go tak, aby był bardzo dobrze wchłaniany i skoncentrowany bez efektu przeczyszczającego. Dlatego proponuję:

Kiedy nadnercza nie są już chronione wystarczającą ilością magnezu, łatwiej jest wyzwalać hormony walki lub ucieczki, adrenalinę i noradrenalinę. Kiedy gwałtownie rosną, powodują szybki puls, wysokie ciśnienie krwi i kołatanie serca. Im bardziej masz niedobór magnezu, tym bardziej przesadzone jest uwalnianie adrenaliny.

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz używać ReMag, zacznij od małej dawki i powoli zwiększaj. Możesz również rozprowadzić ReMag Lotion na skórze na skurczone / drgające / trzęsące się mięśnie w ramach spożycia magnezu. Trzy porcje balsamu ReMag to 300 mg. prawie w 100% przyswajalnego magnezu.

Dla średnio zaawansowanych

Nie rozumiem, jak się tu dostałam.

Tak wielu klientów mówi, że „nagle zacząłam mieć jeden atak paniki po drugim”. Ale czy to naprawdę prawda? Weźmy pod uwagę, że twój niepokój narastał przez długi czas.

Jak przejść od bycia spokojną osobą, kontrolującą nasz układ nerwowy, do osoby niespokojnej, pełnej lęku? Myślę, że jest to spowodowane stopniowym, ale chronicznym spadkiem zapasów magnezu. Kiedy organizm jest zestresowany - a może to być z kilkunastu różnych powodów - nasze rezerwy magnezu zrzucają ten kluczowy minerał do naszego krwioobiegu i natychmiast stajemy się jedną z tych osób obdarzonych zdolnością radzenia sobie. Czujemy się jednocześnie spokojni i czujni. Nasi przyjaciele i krewni myślą, że to po prostu to, kim jesteśmy, ale tak naprawdę chodzi o to, ile magnezu mamy w rezerwie.

W jaki sposób hormony stresu wypłukują magnez ze sklepów?

Jeśli stres trwa i nie odpoczywamy ani nie wymieniamy magnezu pomiędzy epizodami, nasze zapasy magnezu wyczerpują się. Następnie, gdy masz do czynienia ze stresorem, hormony stresu (adrenalina i kortyzol) nie są w stanie wywołać odpowiedzi magnezowej, która działa uspokajająco. W jego miejsce adrenalina przyspiesza tętno, podnosi ciśnienie krwi i napina mięśnie w reakcji walki lub ucieczki.

Miliony ludzi bezskutecznie próbują poradzić sobie ze swoimi problemami lub leczyć się przejadaniem się, papierosami, alkoholem, narkotykami i innymi uzależniającymi zachowaniami, aby stłumić ból. Jesteśmy narodem cierpiącym na 32% przypadków lęku, depresji i problemów z narkotykami. Zamiast prawidłowo leczyć reakcje stresowe za pomocą magnezu, każdego roku miliony ludzi są wprowadzane na karuzelę leków psychiatrycznych i poradnictwo psychologiczne w zakresie objawów, które w rzeczywistości mogą być zakorzenione w niedoborze magnezu. Są zestresowani, nie śpią, są zdenerwowani i rozdrażnieni i nie wiedzą, że zwykłe przyjęcie dobrego suplementu magnezu może wyrwać ich ze spirali spadkowej.

Czy te słowa są bardziej zrozumiałe?

Ale czy istnieją konkretne wyzwalacze lęku?

Chociaż zdolność twojego organizmu do radzenia sobie ze stresem w szybko zmieniającym się świecie stopniowo maleje, ataki lęku wydają się pojawiać nagle, bez powodu. Tak więc czuję, że znajomość typowych czynników wywołujących ataki lęku to dobry pomysł. Tutaj jest kilka z nich:

 • Zanieczyszczenie powietrza
 • Alkohol
 • Za dużo wapnia
 • Choroba wieńcowa
 • Odwodnienie
 • Problemy stomatologiczne
 • Cukrzyca
 • Nierównowaga elektrolitów
 • Gaz, wzdęcia, przepuklina roztworu przełykowego
 • Wrażliwość na gluten
 • Choroba serca
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Przejadanie się i nadmierne picie w czasie wakacji
 • Hipoglikemia
 • Infekcje
 • Choroba płuc
 • Leki
 • Niedobór potasu
 • Ekspozycja na stymulanty
 • Stres
 • Procedury chirurgiczne
 • Diety wysokocukrowe
 • Nadczynność tarczycy
 • Podróż
 • Przerost drożdży

Abyś mógł zidentyfikować swoje wyzwalacze, gorąco zalecam, aby po wyzdrowieniu z ataku paniki przejrzeć tę listę i zapisać swoje doświadczenia w dzienniku zdrowia. Po zidentyfikowaniu wzoru możesz zbadać i pracować nad wyeliminowaniem lub zminimalizowaniem wyzwalacza.

Nie jesteś sam

Wielu klientów twierdzi, że najgorszą częścią odczuwania lęku jest poczucie samotności. Więc podzielę się kilkoma studiami przypadków.

Przypadek 1 - Roman

Jeśli słuchałeś mojego radia internetowego, to wiesz, że Roman był jednym z moich pierwszych rozmówców i informuje nas o swoich postępach. Oto jego historia:

"Dr. Carolyn Dean uratowała mi życie!!! Od 18 roku życia mam lęk, ataki paniki i zaburzenia rytmu serca. Cierpiałem także na depersonalizację i zawroty głowy, gdy moje ciało próbowało poradzić sobie z moim lękiem. Brałem wiele, wiele leków na serce i lęk napadowy. Myślę, że trochę pomogli, ale problemy nigdy się nie rozwiązały.”

W wieku 50 lat trafiłem do szpitala z częstością akcji serca 200 uderzeń na minutę, migotaniem przedsionków i SVT (częstoskurcz nadkomorowy). Zostałem wypisany po 3 dniach w szpitalu z receptami na beta-blokery i leki przeciwlękowe. Leki trochę pomogły, ale nie powstrzymały paniki i przyspieszonego bicia serca, które uniemożliwiły mi pracę w moim biznesie, rozładowywanie mojej ciężarówki pełnej sprzętu dźwiękowego!

Byłem całkowicie niezdolny do pracy i narobiłem ogromnych długów idąc na ostry dyżur w celu leczenia przerażającego wysokiego tętna, PVC i SVT! W końcu znalazłem online książkę Magnez dla zdrowia! przeczytałem książkę i postępowałem zgodnie z programem Pani doktora Dean i od razu zacząłem odczuwać ulgę, która dawała mi siłę!

Od tego programu minął już rok. Biorę ReMag i ReMyte w litrze wody, popijając go przez cały dzień z ¼ łyżeczki celtyckiej soli morskiej zmieszanej. Wypijam również 2 litry zwykłej wody z ¼ łyżeczki celtyckiej soli morskiej, aby utrzymać nawodnienie do mojej wagi.

Ten protokół zrobił ogromną różnicę. Mogę znowu pracować! Mogę rozładować i załadować ponownie moją ciężarówkę bez SVT i bardzo mało AFib! Przeszedłem od chodzenia po domu, przynosząc atak AFib do rzadkiego zdarzenia! SVT całkowicie zniknął, a ja nie osiągnąłem jeszcze roku w programie.

Dr Dean powiedziała, że wyzdrowienie może zająć rok lub dłużej. Miała rację! Pokonanie niedoboru magnezu zajmuje trochę czasu, ale kiedy zaczynasz zwiększać poziom magnezu w komórkach, poprawa jest niewiarygodna! Obsługa klienta jest wspaniała, odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, byli bardzo pomocni i pomagali mi w trudnych czasach.

Poza tym mogę rozmawiać i zadawać pytania Pani doktorowi Dean w programie radiowym. Zawsze jest uważna i bardzo pomocna w odpowiadaniu na wszystkie moje pytania! Gorąco polecam produkty Pani Dr. Dean każdemu, kto ma problemy fizyczne. Biorę wszystkie jej produkty, ReMag, ReMyte, ReAline i RnA ReSet Drops.

Dziękuję Bogu, że przeczytałem książkę dr Deana i rozmawiałem z nią w jej programie. Oddała mi moje życie!!! Nie dzieje się to z dnia na dzień, ale poprawa następuje stopniowo, gdy organizm odzyskuje poziom minerałów!

Przypadek 2 - Anna

Historia Annie dotyczy lęku i zaburzeń równowagi tarczycy. Kiedy pisała to pytanie, brała leki na tarczycę (podzielę się również moją odpowiedzią):

Anna: "Używam ReMag od około 2 tygodni. Poleciła mi go mama mojego najlepszego przyjaciela. Uwielbia Twoje produkty i jest nawet w Twojej broszurze z referencjami! Miałam ataki lęku i już czuję się dużo lepiej. Mam do 1 łyżeczki. dwa razy dziennie. Kupiłam również ReMyte, ale jeszcze go nie używałam. Jestem na Euthyroxie 50 i czytam, że ReMyte może wywołać nadpobudliwość, jeśli jest stosowany z lekami na tarczycę? Pomyślałam, że to nie zmniejszy mojego niepokoju. Jednak naprawdę chcę zejść z Euthyroxa, ponieważ mój TSH był tylko o 0,1 powyżej średniego zakresu i nie miałam żadnych objawów, o których byłam świadoma. Mam 36 lat i nie podoba mi się myśl o długoterminowych skutkach ubocznych. Zastanawiam się też, czy lek jest w jakiś sposób powiązany z lękiem. Mam zamiar porozmawiać z moim endokrynologiem na temat wyjścia, aby sprawdzić, czy twoje dwa produkty mogą pomóc mi kontrolować poziom tarczycy. Czytałam, że ReMyte ma 9 minerałów, które budzą tarczycę. Chcę tego spróbować i zlecić badanie krwi. Czy powinienem wypróbować ReMyte, gdy jestem na moim Euthyroxie, czy poczekać, aż się wysiądę? Dziękuję bardzo!!!

Ja: To świetne pytanie, ponieważ leki na tarczycę mogą wywoływać niepokój. Powiedziałam Annie, że nigdy nie mówię ludziom, aby przestali przyjmować leki, aby wziąć ReMag a ReMyte. Powiedziałam: „Osobiście wziąłbym 2-3 łyżeczki ReMag i gdy niepokój się zmniejszył, dodaję ReMyte bardzo powoli, a także sól morską do picia zgodnie z naszymi wskazówkami. Wzięłabym również ReAline ze względu na metylowane witaminy z grupy B, które wspierają nadnercza i układ nerwowy. B i aminokwasy w ReAline pomagają również w detoksykacji toksycznych chemikaliów wytwarzanych przez stres. Te chemikalia mogą również powodować niepokój!
Wreszcie, wzięłabym RnA ReSet Drops, ponieważ może pomóc Ci poczuć dystans i kontrolę nad swoją sytuacją, dzięki czemu nie musisz martwić się o rzeczy.

Jak mówię w mojej książce, Więcej minerałów - Niewidzialne minerały, część II:

Po około pięciu lub sześciu tygodniach przyjmowania ReMyte zacząłam czuć się nieco „przyspieszona”, a mój puls był lekko podwyższony. Zdawałam sobie sprawę, że te objawy mogą być spowodowane zbyt dużą ilością hormonu tarczycy. Odkąd byłam na hormonach tarczycy zdecydowałam się przestać ich brać. W ciągu kilku dni moje hormony tarczycy ustabilizowały się i czułam się świetnie i nadal czuję się świetnie po miesiącach.

Dziewięć z 12 minerałów zawartych w ReMyte bezpośrednio wspiera tarczycę: jod, selen, cynk, molibden, bor, miedź, chrom, mangan i magnez. Przyjmowanie ReMyte może „obudzić” tarczycę i poprawić metabolizm. Ale pamiętaj, że jeśli przyjmujesz leki na tarczycę, możesz być nieco nadpobudliwy, ponieważ nie potrzebujesz już tak dużej ilości leków tarczycowych, jak przyjmowałeś. Poza tym, że jesteś trochę „szybki”, może się okazać, że Twój puls wzrósł o 5–10 punktów. Upewnij się i skonsultuj się z lekarzem w sprawie zmniejszenia dawki leków.

W przypadku Annie może obserwować swój puls i poziom energii. Ponadto, jak zasugerowała, może wykonać badanie krwi, aby sprawdzić, czy jej poziomy TSH wskazują, że nie ma już niedoczynności tarczycy. W tym momencie jej lekarz prawdopodobnie zaleciłby jej powolne odstawienie leków tarczycowych.

Dla zaawansowanych czytelników

Jeśli chcesz kontynuować badania na temat „Niedobór magnezu i lęk”, polecam śledzenie moich artykułów i wiadomości.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości