Wchłanianie potasu i duży problem z dietą ketogeniczną

Wchłanianie potasu i duży problem z dietą ketogeniczną

Potas jest podstawowym i bardzo ważnym minerałem. Potas rozluźnia naczynia krwionośne, co obniża ciśnienie krwi. Według badań Harvard Medical School istnieje związek między niskim poziomem potasu a wysokim ciśnieniem krwi i ryzykiem udaru mózgu.

Zdrowie układu krążenia zależy od potasu. Pomaga również w skurczach mięśni i funkcjonowaniu nerwów, ale paradoksalnie zapobiega skurczom mięśni. Niestety, przeciętny Amerykanin nie pokrywa nawet połowy dziennego zapotrzebowania, zwłaszcza ci, którzy nie jedzą bogatych w potas warzyw i owoców. Zwolennicy diety Keto i Karniwora (osoby, które jedzą tylko mięso), uwaga! W tym przypadku suplement potasu wydaje się być odpowiedzią. Jednak FDA ogranicza dawki do 99 mg, co nie zbliża się do dziennego zapotrzebowania 4700 mg.

Dlatego wchłanianie potasu jest kluczowe

Nie wszystkie suplementy potasu są sobie równe. Nasz specjalny proces Pico-jonowy sprawia, że ​​Pico Potassium® jest znacznie bardziej skoncentrowaną formą jonu mineralnego, który jest w pełni wchłaniany przez komórki. Inne suplementy potasu po prostu nie są całkowicie lub nawet częściowo wchłaniane przez komórki i są wydalane przez organizm. Dzięki odpowiedniej wielkości Pico Potassium® trafia bezpośrednio do komórek i zaczyna działać.

Ten sam proces Pico-jonowy jest używany do produkcji ReMag®. W niedawnym badaniu na Uniwersytecie Purdue naukowcy byli zdumieni szybkością wchłaniania tego suplementu na poziomie komórkowym. Większa absorpcja komórkowa oznacza, że ​​organizm otrzymuje więcej minerałów.

Świat jest bardziej stresujący niż kiedykolwiek. I są szanse, że nie otrzymujesz wystarczającej ilości potasu z diety lub suplementów. Ponieważ jest tak ważny dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, a także mięśni i nerwów, należy jak najszybciej zająć się niedoborem potasu.

Potas pomaga układowi sercowo-naczyniowemu regulować się i naprawiać. Upewnij się, że otrzymujesz go w formie, którą organizm może wchłonąć i wykorzystać.

Podstępność diet niskowęglowodanowych

Diety Keto, Paleo i Karniwora są obecnie popularne i odniosły wiele sukcesów w odchudzaniu.

Jestem też ich wielką fanką, ponieważ są podobne do mojej diety Yeast ReSet, która unika cukru, glutenu i nabiału. Oprócz tłumienia drożdży, dieta ketonowa utrzymuje zdrową wagę, chroni trzustkę, reguluje poziom insuliny i zapobiega cukrzycy. Jednak te diety nie zawierają wystarczającej ilości potasu, ponieważ poważnie ograniczają węglowodany bogate w potas. Kiedy zaczynasz dietę niskowęglowodanową, zaczynasz częściej oddawać mocz, co wyczerpuje magnez.

Po wyczerpaniu magnezu zaczynasz tracić potas. Wpadasz w błędne koło. Puenta opowieści: suplementacja zarówno magnezem, jak i potasem. Jeśli nie uzupełnisz tych utraconych minerałów, szybko rozwiniesz niedobory minerałów, które spowodują skutki uboczne keto:

  • Grypa ketonowa
  • Zawroty głowy
  • Senność i problemy ze snem
  • Szybkie bicie serca
  • Częste oddawanie moczu
  • Biegunka i zaparcia
  • Ochota na cukier
  • Hipoglikemia
  • Skurcze mięśni

Suplementacja wysoko przyswajalnych form potasu i magnezu sprawi, że dieta keto, paleo czy karniwora będzie przebiegać dużo sprawniej. W przeciwnym razie możesz spodziewać się ostrej jazdy.

Aloha, Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości