Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (piąta część)

Czy jesteś zdezorientowany co do suplementacji magnezu, wapnia, witaminy D i K2? (piąta część)

W pierwszych czterech częściach mówiłam o związku między magnezem, wapniem, witaminą D i witaminą K, o czynniku magnezowym, o micie o wapniu i o suplementacji zbyt dużej ilości witaminy D. Dziś omówię czynnik X - witaminę K2.

Witamina K2 i moje zalecenie dotyczące witamin rozpuszczalnych w tłuszczach

W pierwszych czterech częściach tej serii (część 1, część 2, część 3, część 4) mówiłam o związku między magnezem, wapniem, witaminą D i witaminą K, o czynniku magnezowym, o micie o wapniu i o suplementacji zbyt dużej ilości witaminy D. Dziś omówię czynnik X - witaminę K2.

Czynnik X - witamina K2

Istnienie czynnika X po raz pierwszy zidentyfikował dr Weston Price w 1945 roku. Oto jak opisał substancję:
Nowy aktywator witaminopodobny, który odegrał ważną rolę w stosowaniu minerałów, ochronie przed próchnicą, wzroście i rozwoju, rozmnażaniu, ochronie przed chorobami serca i funkcjonowaniem mózgu. Za pomocą testu chemicznego [Dr. Price] stwierdził, że ten związek - który nazwał Aktywatorem X - występował w tłuszczu maślanym, narządach i tłuszczach zwierząt spożywających szybko rosnącą zieloną trawę, a także w niektórych pokarmach morskich, takich jak jaja rybne.

Dr Price zmarł, zanim rosyjscy naukowcy opisali aktywator X jako witaminę K2. Ich badania i następujące po nich potwierdziły:
Potwierdzono odkrycia dr. Price'a, że witamina K2 jest ważna dla stosowania minerałów, chroni przed próchnicą, wspomaga wzrost i rozwój, uczestniczy w normalnej reprodukcji, chroni przed zwapnieniem tętnic prowadzącym do chorób serca. Witamina K2 działa synergicznie z dwoma innymi „aktywatorami rozpuszczalnymi w tłuszczach” zbadanymi przez Dr. Price'a, witaminami A i D. Komórki sygnałowe witamin A i D wytwarzają określone białka, a następnie witamina K aktywuje te białka. Witamina K2 odgrywa kluczową rolę w rozwoju kości twarzy, a jej obecność w diecie krajów uprzemysłowionych wyjaśnia szeroką strukturę twarzy i kilka zniekształceń zębów zaobserwowanych przez Westona Price'a.

Więcej informacji na temat witaminy K2

W 2013 roku Kate Rheaume-Bleue napisała więcej o znaczeniu witaminy K2 w swojej książce Witamina K2 i Paradoks wapnia:
Sekret unikania osteoporozy i miażdżycy związanych z wapniem: Podczas gdy miliony przyjmują suplementy wapnia i witaminy D, ponieważ myślą, że pomagają kościom, prawda jest taka, że bez dodatku witaminy K2 taki reżim zdrowotny może okazać się niebezpieczny. Bez witaminy K2 organizm nie może przenieść wapnia do kości tam, gdzie jest potrzebny; zamiast tego wapń znajduje się w tkankach miękkich (takich jak tętnice) - w połączeniu z osteoporozą i miażdżycą lub budzącym obawę „paradoksem wapnia”.

Relacje są ważne

Nigdy nie powiedziałabym, że nie możesz poprawić swojego zdrowia poprzez indywidualne uzupełnianie magnezu, wapnia, witaminy D i witaminy K2. Ale powiem ci, że jeśli kształcisz się w związku między tymi ważnymi składnikami odżywczymi i ich wzajemnym działaniem, będziesz lepiej poinformowany i będziesz mieć bardziej zrównoważone zdrowie.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

Ciągle otrzymuję pytania dotyczące stosowania oleju z ryb, kwasów tłuszczowych omega 3 i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Osobiście używam i polecam stosowanie jednego produktu do tych ważnych składników odżywczych - Blue Ice Royal. Blue Ice Royal to olej maślany + sfermentowany olej z wątroby, który pokrywa zapotrzebowanie organizmu na witaminy A, D i K2. Ten produkt jest naturalny, strawny, a 2 kapsułki dziennie dostarczą rozpuszczalnych w tłuszczach witamin, których potrzebuje Twój organizm, aby poprawić zdrowie.

Aloha,
Dr Carolyn Dean

Ostrzeżenie!
Ta strona ma wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępuje porady medycznej.
Kategorie

Szybka nawigacja
Wyłączenie odpowiedzialności!
Nie badamy, nie diagnozujemy, nie leczymy ani nie próbujemy zapobiegać chorobom, a żadna rada lub oświadczenie klientów, którzy zostawili nam recenzje w jakikolwiek sposób, nie implikuje jakiegokolwiek wpływu na zdrowie wynikającego z używania naszych produktów. Wyniki będą się różnić. Wszelkie oświadczenia zawarte na tej stronie nie zastępują porady medycznej, zapobiegania ani leczenia.

Picomineral.pl

ReMineralizuj się! Wysoko przyswajalne minerały od Dr. Carolyn Dean - RnA ReSet

Wiadomości